Velká jména rezervovaná na vystoupení na univerzitě

9
Velká jména rezervovaná na vystoupení na univerzitě

S ustupující pandemií Covid-19 začínají vysoké školy a univerzity odhalovat své plány jarního zahájení a tuto sezónu slibují, že na jarních promočních ceremoniích po celé zemi vystoupí desítky řečníků ve stanu.

Návrat k běžné pompéznosti a okolnostem maturitních akcí přichází jako vítaný vývoj po letech po sobě jdoucích zrušených, odložených, virtuálních, sociálně distancovaných a dokonce i průjezdných zahajovacích cvičení kvůli opatřením souvisejícím s pandemií.

Během několika posledních týdnů několik institucí oznámilo své úvodní řečníky. Níže jsou uvedena některá významnější jména s odkazy na další informace o obřadech.

Na Michiganská univerzita (UM), Dr. Anthony Fauci bude řečníkem na „comebackové akci“ pro absolventy roku 2020, kteří neměli osobní nástup z důvodu omezení souvisejících s pandemií. Novinář Maria Shirverová bude úvodním řečníkem maturitní třídy UM v roce 2022. Fauci, Shirver a Maria M. Klawe, prezidentka Harvey Mudd College, také všichni získají čestné tituly od univerzity.

 

Fauci bude mít extra povinnost. Kromě jeho adresy pro Michigan, bude mluvit na University of Maryland-Baltimore County’s zahájením.

Jak je obvyklé, slavní spisovatelé a umělci jsou oblíbenou volbou, jak mluvit s absolventy.

 • Isabel Wilkersonovádržitel Pulitzerovy ceny a autor Teplo jiných sluncí: Epický příběh o velké americké migraci, doručí letošní zahajovací adresu na Severozápadní univerzita. Bude jí udělen i čestný titul.
 • Jon Meachamhistorik, editor a životopisec oceněný Pulitzerovou cenou, bude hlavním řečníkem na Williams College začátek.
 • Roxane Gay bude hlavním řečníkem na 47. výročním zahájení Škola výtvarných uměníkterá se bude konat v Radio City Music Hall na Manhattanu.
 • Ken Burns bude mluvit s University of Pennsylvania’s absolventy a Penn mu udělí čestný doktorát umění.
 • Autor a New York Times sloupkař Frank Bruni bude zahajovacím řečníkem pro rok 2022 University of North Carolina, kterou Bruni v roce 1986 absolvoval.

Mezi významné politické osobnosti a vládní úředníky, kteří již byli vybráni, aby přednesli úvodní adresy, jsou:

Několik univerzit se pro své řečníky obrací do světa sportu.

 • Ikona tenisu Billie Jean Kingová bude mluvit v Springfield CollegE.
 • Tim Tebow, bývalý quarterback pro Floridská univerzitaa, bude uveden na zahájení jeho alma mater.
 • Allyson Felixováaktivistka a zlatá olympijská medailistka, promluví k absolventům na své alma mater, the University of Southern California.
 • Emmanuel Achobývalý hráč Texaské univerzity a NFL linebacker, který také sloužil jako televizní moderátor a analytik, se vrátí na svou alma mater. 139. jarní zahájení.

Řada významných obchodních manažerů a podnikatelů má také přednést úvodní projevy, včetně:

 • Doug Bowserprezident Nintendo of America, který promluví k absolventům své alma mater, the University of Utah;
 • Wendy Kopp, zakladatel Teach For America a spoluzakladatel a CEO Teach For All, SZO bude mluvit v Princetonská univerzitay, její alma mater.
 • Spoluzakladatel LinkedIn Reed Hoffman, SZO sdělí adresu na Vanderbilt University. Hoffman také obdrží Nichols-kancléřská medailejedno z nejvyšších vyznamenání Vanderbilta, které oceňuje jednotlivce 21. století, kteří prokazují oddanost službě, filantropii a lidskosti.
 • Zábavní manažer a filantrop Tyler Perry, pro koho bude klíčovým slovem Univerzita Emorykvětnový začátek.

Zahájení vysokých škol na základě staletých tradic umožňuje institucím nejen oslavit své absolventy, ale také jim dát příležitost vylepšit svou image, vyjádřit své priority a vyjádřit své hodnoty. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je výběr „správného“ úvodního řečníka, ať už tuto volbu provádějí absolventi nebo administrativa.

Jakkoli mohou být rituály promoce ponuré, většina začínajících řečníků se snaží ctít jedno základní pravidlo: držte řeč stručnou, abyste minimalizovali poslední epizodu nudy, kterou na ně uvalí budoucí alma mater absolventů.

George Saunders to pochopil přesně ve svém Adresa zahájení v roce 2013 v Syrakusách: „…pro tento typ řeči se vyvinula tradiční forma, která je: Nějaký starý prd, svá nejlepší léta za sebou, který v průběhu svého života udělal řadu strašlivých chyb (to bych byl já), dává upřímné rady skupině zářivých, energických, mladých lidí, kteří mají všechna nejlepší léta před sebou (to bys byl ty).“

Leave a Reply