Stojí Metaverse za všechen ten humbuk?

8
Stojí Metaverse za všechen ten humbuk?

Vezměme si rozhovor, který jste mohli mít o internetu v 70. letech.

Co je to?

No, teď to ve skutečnosti neexistuje, ale až bude, budeme se moci spojit s lidmi a podniky po celém světě.

Na to jsou telefony.

Ale tohle je jiné. Informace budete moci najít pouhým zadáním otázky.

Mohu získat informace vytočením čísla 411 na mém telefonu. Nebo se zeptejte knihovníka.

Jo, ale lidé budou mít obchody na internetu a vy si můžete koupit věci, aniž byste museli opustit svůj dům.

Proč bychom nikdy nechtěli opustit naše domy?

 


Internet se vyvinul, aby řešil potřeby, o kterých jsme nevěděli, a vytvářel příležitosti pro obchod, o kterých jsme nikdy nevěděli, že je chceme.

Podobně, když lidé mluví o metaverse, může to být stejně matoucí.

Co je to?

No, bude to plně interaktivní verze webu, kde budete moci virtuálně chodit do obchodů a zkoušet zboží, navštěvovat koncerty, setkávat se s lidmi ve virtuálních klubech.

K tomu slouží Amazon. A Zoom.

Ale tohle je jiné. Budete moci mluvit s ostatními v reálném čase.

Teď to dokážu.

Jo, ale obchody, ve kterých aktuálně nakupujete online, jsou dvourozměrné. To bude trojrozměrné a můžete se v nich procházet, jako byste byli v obchoďáku. To vše, aniž byste opustili svůj dům.

Budu muset nosit jeden z těchto VR headsetů? Jsou tak objemné a nepohodlné.


Představa trojrozměrného virtuálního prostoru na internetu pro mnohé z nás představuje řešení problému, o kterém nevíme, že ho máme. Proč tedy společnosti jako Meta, dříve známé jako Facebook a Microsoft, masivně investují do tohoto světa budoucnosti?

Možná vědí něco, co my ne.

Sériový podnikatel Kate Hancocková je jisté, že ano. A dala za to své peníze a pozornost. Kate spustila MetaVerse Collective, aby naplnila svou vizi posílit a vzdělávat jeden milion podnikatelů, jak se připojit k metavesmíru. Zatímco populace prvních osvojitelů metaverze je v současné době náročná na techniky a kodéry, Kate věří, že existuje velká potřeba podnikatelů, kteří vědí, jak vést úspěšné podniky, aby pomohli vybudovat budoucnost internetu.

Kate Hancock je známá jako „Pivot Queen“ pro svou vrozenou schopnost těžit z nově vznikajících příležitostí. Naposledy ve správný čas skočila do zvukové aplikace pro sociální média Clubhouse, kde po 20 dní v řadě uspořádala nejdéle trvající a nejúspěšnější pokojový maraton, pořádaný 1 500 mediátory po celém světě a jehož součástí byli světově proslulí řečníci, jako je Daymond John ze Shark Tank. a magnát krásy Patrick Starrr. Za jediný den její klubovna přilákala 50 000 posluchačů.

Kate Hancock začala jako podnikatelka tím, že svůj první e-commerce obchod na Amazonu rozrostla z pouhých 20 dolarů na více než 1 milion dolarů za pouhý rok a 15 milionů dolarů za první čtyři roky. Od té doby vybudovala celosvětově úspěšné značky v hotelovém a obchodním průmyslu.

Její OC Facial Care Center bylo v letech 2017 a 2018 jmenováno jednou z 5000 nejrychleji rostoucích soukromých společností INC. Kate byla navíc na Tripadvisoru jmenována jednou z 8 nejlepších asijských amerických influencerů, které budeme v roce 2021 sledovat.

A chce ovlivnit 100 milionů podnikatelů sdílením toho, co se naučila. K dnešnímu dni pomohla více než 7,5 milionům podnikatelů prostřednictvím své klubovny, “Co je potřeba k provozování obchodu za 1 milion dolarů.”

Metaverze představuje obzvláště slibné příležitosti pro ženy, umělce a lidi v rozvojových zemích, jak vybudovat úspěch, který změní život. Už jsme viděli příklady, jako je indonéský student, který prodal své selfie jako nezaměnitelné tokeny (NFT) za ekvivalent 1 milionu dolarů, a 12letá umělkyně Nyla Hayes, která vydělala téměř 4 miliony dolarů prodejem své kolekce Long Neckie Ladies NFT a stal se prvním rezidentem TIMEPieces.

Kromě možnosti prodávat umění jako NFT, mnoho značek začíná připojovat NFT ke zboží a službám. Například první NFT společnosti MetaVerse Collective poskytuje kupujícím přístup k jejich hlavnímu mozku „Jak škálovat podnikání“.

Navíc ženy z rozvojových zemí, které nemusí mít právo vlastnit majetek nebo svobodu nabývat bohatství, by mohly mít příležitosti v demokratizovaném metaverzu a kryptoměnách. Například žena v odlehlé části světa, která by obvykle vydělala jen ekvivalent 10 dolarů měsíčně, by mohla prodat něco v metaverzu za 100 dolarů a drasticky zvýšit svůj výdělek.

Jedním ze způsobů, jak Kate doufá, že se ponoří hlouběji do demokratizace příležitostí k vydělávání peněz v metavesmíru, je založení herního cechu pro děti ve své domovské zemi na Filipínách.

Hry NFT typu „hrajte, abyste vydělali“, jsou mezi dětmi na Filipínách velmi oblíbené. Doufá, že vybudováním herního cechu pomůže dětem zpeněžit jejich vášeň pro hraní, aby podpořila jejich rodiny při chození do školy. Letos dokonce plánuje největší Metaverse a herní konferenci v Asii, aby pomohla zvýšit povědomí o příležitostech pro ty, kteří žijí v jihovýchodní Asii.

Příležitosti v metaverse však jdou daleko za hranice hraní a NFT. Někteří podnikatelé již nakupují a „převracejí“ virtuální majetek v metaverse. Někteří pronajímají svůj virtuální majetek, zatímco jiní umisťují na své pozemky billboardy, aby vydělali více peněz. V mnoha ohledech metaverse napodobuje standardní vývojové postupy v reálném světě.

Kate říká, že zapojení do metaverze jí dává stejné vzrušení, jaké cítila, když začínala se svým prvním velkým obchodním podnikem. Možnost učit se nyní a být mezi první vlnou osvojitelů je podobná, jako když internet teprve začínal. Jak říká Kate: “Metaverse je další generací internetu a neexistuje způsob, jak to zastavit.”

Leave a Reply