Seznamte se s ochranou The Woman Championing proti diskriminaci vlasů na základě rasy

13
Seznamte se s ochranou The Woman Championing proti diskriminaci vlasů na základě rasy

V pátek USA Sněmovna reprezentantů prošel zákon o koruně—část legislativy navržená tak, aby poskytovala ochranu proti rasové diskriminaci vlasů na pracovištích a ve školách. CROWN je zkratka, která znamená Create a Respectful and Open Workplace for Natural Hair. Návrh zákona je nyní připraven jít do amerického Senátu. V současné době je ve více než tuctu států zákon CROWN Act zákonem, ale stále existuje několik států, kterým chybí ochrana proti rasové diskriminaci vlasů. Návrh zákona, jehož legislativními sponzory jsou senátor Cory Booker a poslankyně Bonnie Watson Coleman, stál v čele politického stratéga, organizátora a aktivisty. Adjoa B. Asamoah. Asamoah se posadil, aby diskutoval o této klíčové legislativě, která podnítila globální hnutí, ao síle každého jednotlivce urychlit změnu.

Janice Gassam Asare: Takže, Adjoo, jsem tak nadšený, že se mohu podělit o všechnu práci, kterou jsi s tím dělal Forbes čtenáři. Mohl byste se podělit o něco více o sobě a svém původu?

Adjoa B. Asamoah: Co se týče mého původu, jsem to, čemu říkáte ‘pohybové dítě’. Takže moje máma byla organizátorka. Můj otec, také organizátor, se označuje za akademického aktivistu. Moje máma se narodila v Jim Crow South. Můj otec se narodil v době kolonizace a z toho, co se později stalo Ghanskou republikou, a proto jsou to jejich prožité zkušenosti, které mě skutečně informovaly o tom, co jsem se rozhodl dělat. Když mi bylo devět let, šel jsem do rodiště své mámy a do rodiště mého otce a šel jsem do dveře bez návratu [in Ghana]. Se svými devítiletými schopnostmi prostorového uvažování jsem položil otázky svému otci, který je profesorem afrikanistiky a politologie v důchodu… otázky o tom, co jsem slyšel a učil. Když poprvé projdete [the door of no return], někteří lidé tomu říkají hrad, jiní tomu říkají žalář, je to v podstatě místo, kde byli naši lidé drženi v zajetí a zotročeni. Koncepčně jsem nemohl pochopit, jak lidé mohou dehumanizovat ostatní lidi tímto způsobem. Neměl jsem sofistikovaný jazyk, abych skutečně vyjádřil, co to bude, a vím, jak klišé to zní, ale je to tak: v devíti letech jsem se v Ghaně rozhodl, že svůj život strávím bojem za svobodu.

Byla to moje výchova, která v podstatě vytvořila základ pro to, jaká by byla žena, kterou jsem. Poprvé jsem svědčil na Státním kapitolu před třemi desetiletími. CROWN Act je něco, na co jsem nesmírně hrdý. Vypracoval jsem pro to legislativní strategii. Jsem pro to stratégem sociálního dopadu. Vedl jsem toto hnutí od jeho počátku, vytvořil jsem to, čím by se stalo, nicméně je to jedna zastávka, chcete-li, a celý seznam práce, kterou jsem udělal… musím ocenit svou spolubydlící sestru ze západní Afriky, Orlena Nwokah Blanchardováza vypracování marketingové strategie pro zákon CROWN Act, protože si opravdu myslím, že je to její práce a marketing toho, co dělám já, v podstatě vytvořilo něco, co by vzlétlo, záměrně.

 

Jako jsou: Pro Forbes čtenáři, kteří se v CROWN Act opravdu neznají nebo nechápou, co to je, mohl byste vysvětlit, jaký je účel této legislativy?

Asamoah: Absolutně. CROWN Act je návrh zákona, který zakazuje rasovou diskriminaci vlasů a rozšiřuje zákonnou ochranu na naše vlasy podle současné klasifikace rasy. Rasa je existující chráněná třída. Avšak kvůli tomuto argumentu, který soudy vedly o proměnlivém versus neměnném, což znamená něco, co můžete změnit proti něčemu, co změnit nemůžete, nejsou naše vlasy považovány za rasovou charakteristiku, pokud neexistuje CROWN Act. Pouhou definicí zákon CROWN Act výslovně objasňuje, že naše vlasy jsou neoddělitelně spojeny s naší rasovou identitou a skutečně jsou její součástí. Nyní známe svou historii, a proto je naše identita bohatá a naše vlasy často vyprávějí krásný, vrstvený a někdy složitý příběh, ale zákon CROWN Act výslovně zakazuje diskriminaci vlasů na základě rasy tím, že upravuje stávající definici rasy. Než půjdu dále, měl bych poznamenat, že uznávám, že rasa je sociální konstrukt, že je to něco, co se předpokládá.

My, tedy CROWN Coalition, nedefinujeme rasu, protože pro ni neexistuje žádný biologický základ. Víme však, že rasismus je skutečný a uznáváme rasu jako existující chráněnou třídu. CROWN Act mění stávající definici rasy tak, aby zahrnovala rysy s ní historicky spojené, jako je struktura vlasů a ochranné styly. Stalo se také hnutím, ale skutečným zákonem CROWN Act je, že legislativa, která mění stávající definici rasy, aby zahrnovala ty rysy s ní historicky spojené, jako je struktura vlasů a ochranné styly, které dále definujeme jako lokny, copánky, twisty, bantuské uzly atd.

Jako jsou: Co jste viděli, pokud jde o pokrok, kterého bylo dosaženo od předložení legislativy, pokud jde o CROWN Act?

Asamoah: Bylo to úžasné. Myslím, že na tu část, na kterou jsem mimo samozřejmé nejvíce hrdý, je ‘hej, měníte zákony’. Ale jsem hrdý, protože dostávám DM a e-maily od lidí, kteří říkají: ‚Je to poprvé, co jsem se zúčastnil slyšení. Zjistil jsem, kdo je můj zákonodárce, a kontaktoval jsem jeho kancelář.“ Takže máte lidi občansky angažované způsobem, který je z mého osobního pohledu důležitý, protože volíme lidi, kteří nás zastupují.

Ale pokud jde o pokrok, na otázku, kterou jste ve skutečnosti položili, tento zákon, který znamená zákaz rasové diskriminace na vlasy, je nyní zákonem ve 14 státech této země. Ne jeden, ne dva, ale 14. A vědět, že jsem v tom hrál roli, je opět zdrojem velké hrdosti…takže ne každý stát schválí CROWN Act. Je to veřejnopolitická kampaň, ale stále je spojena s politikou. Existují lidé, kteří, přestože je povinností každého zákonodárce chránit občanská práva lidí nezávisle na stranické příslušnosti, nezávisle na rasové identitě…jsou lidé, kteří to tak nutně necítí. A tak návrh zákona neprošel ani v některých státech. To stojí za zmínku.

Jako jsou: Jakou radu byste mohli nabídnout lidem, kteří žijí v jednom z těch států, kde neexistuje ochrana proti rasové diskriminaci vlasů?

Asamoah: Těm, kteří jsou ve státech, kde návrh zákona neprošel, vyzývám lidi jako občansky angažované občany, aby kontaktovali vaše zákonodárce a sdělili jim, že je to pro vás kriticky důležité. Mluvím pouze ve své osobní funkci. Myslím, že je důležité, aby si členové společnosti uvědomili, že vaši volení úředníci pro vás pracují, pokud nebo dokud se nerozhodnete, že ne, a že dávají pozor na to, kdo volá. Zaznamenávají, uchovávají záznamy o příchozích e-mailech, o příchozích telefonních hovorech, přicházejících zprávách, a protože většina politiků si chce udržet práci, většina zákonodárců si chce udržet práci… většina lidí chce být znovu -zvolený, což znamená, že konáte vůli lidu. Doporučuji lidem, aby kontaktovali vašeho zákonodárce.

Kdybych měl dát scénář, a nedávám právní rady, ale když trénuji naši advokacii, sdílím, že můžete zavolat a říci: „Dobrý den, jmenuji se… bydlím v uvedené čtvrti, hlasujte pro tento návrh zákona.“ To je vaše právo jako člena společnosti říkat, co chcete, aby se stalo. A někdy si ne vždy uvědomujeme, že tu sílu máme, takže ji ne vždy ohýbáme. [A] můj osobní cíl je naučit lidi, že vy dělat ve skutečnosti mít moc; proto lidé tak tvrdě pracují, aby vám to vzali – protože ve skutečnosti existuje.

Jako jsou: Jak mohou lidé pomoci se zákonem CROWN Act a pomoci s veškerým vaším úsilím? Jak můžeme posunout CROWN Act kupředu?

Asamoah: Dobře, děkuji za otázku. To je hudba pro mé uši jako organizátora. Je to jít do theCROWNact.com a podepsat petici. Obraťte se prosím na mě. Nejsem tak skvělý v sociálních sítích, ale nakonec se ke všem vrátím. Jsem na Adjoa Asamoah Cvrlikání nebo na Instagram. Obraťte se na mě, pošlete mi zprávu, dejte mi vědět, v jakém jste stavu, a já se rád pokusím spojit lidi s příslušnými kancelářemi zákonodárců nebo lidi, které znám a kteří se organizují na místě. Hodně mluvím o CROWN Coalition, kterou jsem já a tři další sestry spoluvytvářely, ale o Dove, National Urban League, Color of Change a [Western Center on Law & Poverty] spoluzalozeny. Síla koalice…to nemá obdoby. Účelem koalice je prosadit legislativu proti diskriminaci vlasů.

A nakonec bych řekl, oslovte své zákonodárce, ať už je to na státní úrovni… oslovte lidi, kteří vás zastupují, a nechte svůj hlas slyšet. Kdybyste neměli žádnou moc, neutráceli by tolik času, energie a peněz na to, aby vám ji vzali.

Poznámka autora: Poté, co se uskutečnil tento rozhovor, Massachusetts se stal nejnovějším státem, který schválil CROWN Act a Sněmovnu reprezentantů USA prošel zákon CROWN Act.

Tento rozhovor byl lehce upraven pro srozumitelnost a stručnost.

podobné příspěvky

Leave a Reply