Příprava na první sérii kázání na Nový rok

10
Příprava na první sérii kázání na Nový rok

Jakmile budou vaše vánoční služby dokončeny, budete pravděpodobně připraveni na nějaké volno, než začne nový rok. A protože to byl rok ve službě bohatý na události, budete tento čas potřebovat k načerpání sil, relaxaci a nasátí svátků se svými blízkými.

Nezapomínejte však na plánování na začátek roku 2022. Nový rok je obdobím, kdy jsou lidé zvláště otevření duchovním změnám ve svých životech. Ve skutečnosti mnoho nevěřících v uplynulém roce zpochybňovalo Boha více než kdy jindy. Jestli ano nebo ne někteří z nich navštěvovali vaše bohoslužby fyzicky nebo virtuálně, pravděpodobně přemýšleli o svém vztahu s Ježíšem. Chodit do kostela a lépe poznávat Boha jsou běžná předsevzetí, která si lidé dávají na cestě do nového roku.

Navíc, když se děti v lednu opět vrátí do školy, mnoho rodin se snaží začít s novými návyky. Jsou otevřenější přidávání nových závazků do svých plánů než jindy. (Když děti na podzim začnou chodit do školy, je to další klíčový okamžik, kdy jsou rodiny otevřené změně rozvrhu.)

To znamená, že vaše první služby v novém roce jsou obzvláště důležité. I když byste si po skončení vánočních bohoslužeb měli dát pauzu, abyste dobili energii, ujistěte se, že jste položili základy pro skvělý začátek roku 2022.

Zde je několik kroků, které můžete podniknout, aby byl váš první měsíc nového roku úspěšný.

Pozvěte všechny své vánoční hosty, aby se v lednu vrátili do kostela.

Pokud jste tak ještě neučinili, dejte svým hostům vědět, co se v lednu ve vašem kostele děje. Mnoho z prvních hostů, které budete mít během Vánoc, ani nepomyslí na návštěvu kostela v novém roce. Zvykli si chodit do kostela pouze o svátcích a nikdy neuvažovali o dlouhodobém závazku.

Ať už to uděláte e-mailem, textovou zprávou, sociálními sítěmi nebo e-mailem, brzy jim pošlete poděkování a dejte jim najevo, že si vážíte toho, že si našli čas na návštěvu. Udělejte to teplé a osobní. Je to vaše příležitost vyjádřit lásku a péči o lidi, kteří mohou mít velmi minimální historii s církvemi.

Když posíláte tuto zprávu, doporučuji ji podepsat pouze svým křestním jménem. Vždy chci, aby se ke mně hosté vztahovali křestním jménem. To nemusí fungovat pro vaši konkrétní církev, a to je v pořádku. Pokud je to možné, věřím, že necírkevní lidé ocení osobnější přístup.

Aby to bylo ještě osobnější, zavolejte své vánoční hosty a pozvěte je v novém roce zpět do kostela. Nemusíte všechny telefonáty provádět sami – požádejte o pomoc nějaké dobrovolníky. Nedělejte to však místo odeslání dopisu nebo e-mailu. Chcete jim zpřístupnit informace o tom, co mohou očekávat v lednu, aby si je mohli prohlédnout později.

Kázejte o pociťovaných potřebách lidí ve vaší komunitě.

Víme, že evangelium je základní potřebou každého. Proto chcete upřednostnit sdílení poselství evangelia se svými necírkevními návštěvníky. To ale neznamená, že nemůžete také konkrétně řešit některé z jejich aktuálních potřeb.

Vzhledem k tomu, že nový rok je obdobím, kdy lidé hledají změny ve svých životech, je ideální čas zapojit svou potřebu uzdravit se, dostat se z dluhů, stát se lepšími rodiči nebo se dokonce znovu spojit s Bohem. Když mluvíte o oblastech, ve kterých chtějí provést změny, zvyšujete pravděpodobnost, že upoutáte jejich pozornost. Bible ke všem těmto věcem hluboce mluví.

Poskytněte „další kroky“, které přivítají hosty do života vaší církve.

Celý měsíc prosinec bude pravděpodobně vrcholným bodem pro váš sbor se zvýšenou návštěvností. Ale nesnažíte se jen přilákat lidi, aby se zúčastnili. Kdokoliv dokáže přitáhnout dav. Budujete církevní rodinu.

Doufám, že poskytujete další kroky v každém kázání, které kážete. V lednu je obzvlášť důležité nabízet další firemní kroky pro vaše posluchače – kroky, které lidi posunou k hlubšímu zapojení do vaší církve. Jaké jsou další kroky? Zapojte lidi do malých skupin, zaveďte je do své členské třídy a zapojte je do služby. Tyto další kroky vám umožní propojit je s ostatními lidmi ve vaší církvi a zvýšit pravděpodobnost, že se zapojí do trvalého učednictví.

Pastore, ujistěte se, že si v tomto vánočním období uděláte chvilku volna. Zasloužil sis to! Ale nezanedbávejte čas strávený přemýšlením o tom, jak se spojíte se všemi těmi lidmi, které jste během měsíce prosince oslovili.

Vaše následná strategie je stejně důležitá jako to, co děláte během vánoční sezóny.

_____________________________

Abyste oslovili některé z nejhlubších potřeb vašich členů, zde jsou některá kázání, která můžete kázat v novém roce:

podobné příspěvky

Leave a Reply