Prezident Biden přivádí hvězdy TikTok, aby pomohly ovlivnit veřejné mínění ohledně ruské invaze na Ukrajinu

11
Prezident Biden přivádí hvězdy TikTok, aby pomohly ovlivnit veřejné mínění ohledně ruské invaze na Ukrajinu

Během vrcholícího propuknutí viru administrativa prezidenta Joea Bidena povolila hotovostní platby v tisíci dolarech za účelem vytvoření „Armády vlivů“ TikTok v rámci kampaně na očkování lidí. Středoškolák Ellie Zeiler17letý Tik taker s více než deseti miliony sledujících, oslovil Bílý dům se zajímavou nabídkou. Zeiler byla požádána, aby se zúčastnila kampaně, která měla nalákat své následovníky a mladé lidi k očkování.

Asi 50 streamerů Twitch, YouTuberů a TikTokerů s velkým počtem fanoušků, včetně těch populárních 18letá hvězda Olivia Rodrigo, připojit se. Některé státy a místní samosprávy zahájily podobné kampaně.

Nyní se vracejí k této příručce, kromě toho, že se týká ruské invaze na Ukrajinu. Nejvyšší zaměstnanci Bílého domu a Národní bezpečnostní rady uspořádali brífink s přibližně 30 nejvlivnějšími tvůrci obsahu sociálních médií.

Tvůrcům obsahu byl nabídnut přehled o dění na Ukrajině a názory tiskové tajemnice USA Jen Psaki a poradce Rady národní bezpečnosti Matta Millera. TikTokers byli virtuálně informováni o válce a představitelé Bílého domu odpovídali na otázky tvůrců. Předměty sahaly od snah o pomoc až po děsivou možnost ruského jaderného útoku. Psaki řekl mladým celebritám TikTok: “Nejlepším lékem na dezinformace je pravda.”

 

Rob Flaherty, ředitel digitální strategie Bílého domu, o setkání na vysoké úrovni řekl, že TikTok je „kriticky důležitý“ zdroj aktualizací a oslovení milionů lidí online. “Udivující množství lidí se dozvídá o invazi na Ukrajinu prostřednictvím digitálních tvůrců, kteří ji začali pokrývat,” Flaherty tweetoval v pátek. “Bereme to opravdu vážně a pracujeme na tom, abychom se ujistili, že tito tvůrci budou mít možnost získat odpovědi na jejich q.”

The Washington Post uvedl, že „Kahlil Greene, mladý tvůrce s více než 534 000 sledujícími na TikTok, řekl, že ho nepřekvapilo, když mu do e-mailové schránky dorazila pozvánka.“ Greene řekl: “Lidé z mé generace.” získejte všechny naše informace od TikTok“ a „Je to první místo, kde hledáme nová témata a učíme se o věcech.“

Podle CBS News tvůrce obsahu Marcus DiPaola, který má na TikTok 3,5 milionu sledujících, řekl: „Pokud Rusko použije chemické, biologické nebo jaderné zbraně na Ukrajině, Spojené státy podniknou eskalační kroky. Nevíme, co to znamená, ale pro Rusko to nebude dobré. Za druhé, ruské jednotky nejsou spokojeny se svou vlastní invazí a skutečně to ovlivňuje schopnost Ruska pokročit v této válce. Za třetí, Rusko na Ukrajině nevyhraje. Věci se jim vyvíjely tak špatně, že už to prostě není možné.”

Pro ty, kteří si myslí, že TikTok je frivolní, možná budete chtít získat představu o tom, kolik peněz mohou vydělat. TikTokers s velkou sledovaností vydělávají značné množství peněz. Někteří lidé si natáčením videí TikTok pěkně vydělávají. S jedním milionem sledujících můžete potenciálně vydělat 1 000 až 30 000 $ měsíčně. Pokud máte velké a věrné následovníky, velké značky nabídnou sponzorské smlouvy s hvězdami TikTok, aby zvýraznily produkty svému publiku.

podobné příspěvky

Leave a Reply