Phil Goddard je osvícenou raritou, od vedoucího prodeje telekomunikací po Royal Mail Letter Carrier

9
Phil Goddard je osvícenou raritou, od vedoucího prodeje telekomunikací po Royal Mail Letter Carrier

Napadlo vás někdy úplně změnit kariéru? Přemýšleli jste někdy o otočení pracoviště o 180 stupňů? Posunuli jste se někdy z pozice dlouholetého vedoucího prodejního účtu v telekomunikacích na pozici Royal Mail Letter Carrier v Anglii?

Phil Goddard ano. Phil Goddard ano. Nyní je Phil Goddard.

Phil Goddard sídlící v Cambridge ve Spojeném království je jedním z těch vzácných příkladů v životě. Zíral dolů na roli, se kterou nebyl spokojen, a rozhodl se změnit své myšlení.

Telecom Years

Příběh začíná poprvé v roce 1981. Goddard byl učeň inženýr u British Telecom (BT). V průběhu let se posunul na vyšší příčky a nakonec zakotvil v roli předprodeje, kde jeho technický talent pomohl získat velké zakázky pro společnost. V posledních letech v BT se Goddard stal account manažerem a obchodním manažerem, který vedl nejen účty, ale i týmy členů týmu BT při práci s nadnárodními klienty.

Poté, co v roce 2006 přijal balíček dobrovolného propouštění, mohl Goddard volně přemýšlet o tom, co by mohlo přijít dál. Vybral si Vodafone. “Jak stárnete,” řekl Goddard, “tempo, energie, požadavky na rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem se stávají výzvou.” „Vydržel“ osm let a poté přešel k další telekomunikační firmě Truphone. “Skvělé místo pro práci,” poznamenal.

 

Pandemie

Goddard se znovu přestěhoval a strávil čas ve stavebnictví, kde znovu vedl prodejní tým. Poté, když pandemie zasáhla, soukromá investiční společnost koupila společnost, pro kterou Goddard pracoval, a on byl okamžitě propuštěn. Nakonec byl propuštěn.

Co dělat? A co je důležitější, jak se cítil Goddard?

„Přešel jsem ze skutečně skvělé kariéry,“ zamyšleně nabídl Goddard, „cítím se opravdu důležitý, mám tým prodejních profesionálů a smysl pro smysl k životu ve šrotu.“

Goddardovi bylo 55 let a bál se, co bude dělat dál.

Pomocí své sítě získal Goddard pozici u TalkTalk – národního telekomunikačního operátora ve Spojeném království. Nicméně do Vánoc roku 2020 – uprostřed pandemie – si Goddard uvědomil, že je z role v TalkTalk zcela nešťastný. Okamžiky stresu a neschopnosti spát vedly k vážné sebereflexi.

Zjevení Páně

“Jak život pokračuje, vaše tolerance k trpět hlupákům klesá,” vtipkoval. “Ale všechny ty osobní nejistoty se hroutí.” Goddard se svou bídou debatoval o dobré výplatě a lámal si hlavu s tím, co dělat.

Položil několik vážných otázek, konkrétně: „Pracuji, abych žil, nebo žiji, abych pracoval?

Winston Churchill jednou řekl: “Když procházíš peklem, pokračuj.” Goddard měl pocit, že peklo je pekelné, ale uvědomil si, že v určitém okamžiku musí změnit způsob svého fungování.

Chytře si myslel, že by on a jeho žena Karen mohli prodat svůj současný dům a použít kapitál na koupi nového domu – v novém městě – a začal zoufale přemýšlet, co dělat se svou kariérou.

Goddard se nakonec rozhodl z TalkTalk odstoupit. “Přiznal jsem si, že jsem nešťastný, a připadal jsem si o dvě stopy vyšší,” poznamenal.

Nosič dopisů

Během tříměsíční výpovědní lhůty se Goddard chýlil ke konci své role, když mu jeho žena – poté, co si prohlédla pracovní inzerát – řekla: „Royal Mail přijímá nábor, tak proč se nepřihlásíš na post pošťáka?“

Přihlásil se o místo poštáře, odpověděl na některé online situační otázky a téměř okamžitě se dostal na pohovor.

“Dej si pozor na to, co si přeješ,” vtipkoval Goddard a citoval Konfucia. “Byla mi nabídnuta práce.”

Několik měsíců poté stále pracuje pro Royal Mail a je o 10 liber lehčí. Miluje svou roli a život? Radši tomu věř.

Ponaučení

A co je důležitější, co se Goddard během celé své kariéry naučil?

“Zpětný pohled je opravdu cenným přínosem,” řekl Goddard. “Strávil jsem nespočet hodin starostmi o věci, které nikdy nevznikly.” Podle Goddarda je to všechno o úhlu pohledu.

“Pokud necháte život, aby vám diktoval, a budete se o to starat, váš mozek bude stimulovat hormony a budete se cítit špatně.” Věří, že situace každého je jedinečná, ale skromný okamžik během jeho posunu k pošťákovi byla globální odezva, které se mu dostalo.

“Měl jsem zprávy ze všech kontinentů, nejrůznější lidé říkali, že jsi mě opravdu inspiroval,” dodal Goddard. Přemýšlel, proč byli lidé tak pohnuti jeho rozhodnutím přijmout nabídku práce od Royal Mail. Být pošťákem!

“Když se hrabeš pod povrchem,” řekl, “lidé říkají: ‘Chci to umět’.”

To „to“, o čem Goddard mluví, znamená mít důvtip, statečnost a prostředky k tomu, aby mohl učinit účelové kariérní rozhodnutí.

V jeho mysli však záleží na tom, jak zacházíte a vnímáte soubor daných událostí. Goddard řekl: “Jsme tu jen na krátkou dobu.” Stručně řečeno: co děláte pro to, abyste žili a pracovali tak, abyste byli šťastní, zasnoubení a cílevědomí?

Pracujete, abyste žili, nebo žijete, abyste pracovali?

Goddard si položil přesně tuto otázku a udělal to, co mnozí z nás ne.

Změnil se.

Podívejte se na celý rozhovor se zaměstnancem Royal Mail Philem Goddardem níže.

_______

Podívejte se na mou knihu, “Vést. Péče. Vyhrát. Jak se stát lídrem, na kterém záleží.“ Thinkers50 #1 hodnocená myslitelka, Amy. C. Edmondson z Harvard Business School to nazývá „neocenitelným plánem“.

Leave a Reply