Obvinění vznesená proti Googlu v soudním sporu o údajné systémové zaujatosti vůči černým zaměstnancům

6
Obvinění vznesená proti Googlu v soudním sporu o údajné systémové zaujatosti vůči černým zaměstnancům

Agentura Reuters v pátek uvedla, že byla podána obžaloba Google z “systémovou rasovou zaujatost proti černým zaměstnancům“ a tvrzení, že společnost je „směruje k nižším pozicím, platí jim méně a upírá jim příležitosti k postupu kvůli jejich rase.

April Curleyová, bývalá náborářka pro diverzitu ve společnosti Google a žalobkyně v této záležitosti, vznesla obvinění, že vyhledávací gigant „vystavil černochy nepřátelskému pracovnímu prostředí, mimo jiné tím, že často vyžadoval, aby prokázali svou totožnost nebo byli vyslýcháni bezpečností v kampusu Mountain View v Kalifornii. .“ Právní spisy poukazují na to, že „černoši tvoří pouze 4,4 % zaměstnanců a asi 3 % vedoucích pracovníků a jejich technologické pracovní síly.“

Nový příspěvek napsala o této záležitosti s tím, že její najímání se ukázalo jako „marketingový tah“ a „dozorci začali očerňovat její práci“. Lidé ji také začali „stereotypovat jako ‚rozzlobenou‘ černošku a vydávat ji kvůli povýšení.

Curley tvrdil, že ji Google propustil v září 2020 poté, co ona a její kolegové začali pracovat na seznamu požadovaných reforem. Ben Crump, Curleyho právník, řekl: “I když Google tvrdí, že se snažil zvýšit diverzitu, ve skutečnosti podceňoval, nedostatečně platil a týral své černé zaměstnance.” Crump dříve zastupoval rodinu George Floyda.

 

The San Francisco Chronicle napsal: „April Curley byl výjimečný zaměstnanec ve společnosti Google. Byla přijata na pozici hluboko pod její kvalifikací a byla důsledně neoprávněně propuštěny k povýšení“ uvedl Crump v prohlášení. „Zatímco Google tvrdí, že se snažil zvýšit diverzitu, ve skutečnosti podceňoval, nedostatečně platil a špatně zacházel se svými černými zaměstnanci, což vedlo k vysoké fluktuaci.“

Žaloba se domáhá kompenzace a represivního odškodnění a ušlého odškodnění pro současné a bývalé černošské zaměstnance ve společnosti Google a obnovení jejich příslušných pozic a seniority.

V roce 2021 se tvrdilo, že Google doporučil zaměstnancům v USA, kteří si stěžovali na rasismus a sexismus, aby si vzali zdravotní dovolenou a podstoupili poradenství v oblasti duševního zdraví, Zprávy NBC hlášeno. An zaměstnanec údajně řekl, že jít na zdravotní dovolenou je „normalizované” událost po “neproduktivních” rozhovorech s lidskými zdroji o rasismu.

Během tohoto časového období provedl kalifornský regulátor občanských práv, ministerstvo pro spravedlivé zaměstnávání a bydlení, rozhovory s řadou černošek, které pracovaly pro mateřskou společnost Google Alphabet, uvedla agentura Reuters. Rozhovory se zaměřily na údajné obtěžování a diskriminace na pracovišti.

V době, kdy, Google popřel pochybení a uvedl, že „přísně“ prošetřuje stížnosti. “Máme dobře definovaný proces, jak mohou zaměstnanci vznést obavy, a pracujeme na tom, abychom byli extrémně transparentní, pokud jde o to, jak vyřizujeme stížnosti,” uvedla společnost v prohlášení.

podobné příspěvky

Leave a Reply