Nové tržiště, které pomáhá tvůrcům vydělávat více a poskytuje značkám snadný, přímý a na vyžádání přístup k tvůrcům

14
Nové tržiště, které pomáhá tvůrcům vydělávat více a poskytuje značkám snadný, přímý a na vyžádání přístup k tvůrcům

Zatímco „Ekonomika tvůrců“ zažívá hokejový růst, smutnou realitou je jen asi 1 % tvůrců, kteří se živí svým obsahem. Platformy sociálních médií byly primárními příjemci. To se začíná měnit a vzniká celý ekosystém, který tvůrcům pomáhá:

– Zpeněžit svůj obsah prostřednictvím předplatného, ​​jako je Patreon & Substack, podcasty, živé přenosy a elektronický obchod

– Získejte výhody, jako je zdravotní pojištění

– Správa smluv, financí a plateb

Index Creator Economy Index vyvinutý platební platformou Stripe stanovil střední příjem tvůrců v roce 2021 na pouhých 2 000 USD. The Wall St. Journal uvedl, že 1 % nejlepších streamerů na Twitchi vydělává více než polovinu všech tržeb ze streamerů a většina z nich v prvních 3 čtvrtletích roku 2021 vydělala méně než 120 $. Navzdory tomu se počet tvůrců zvýšil o 48 % v roce 2021, poháněno:

  • Lidé uvízli doma během COVID, mnoho z nich ženy doufají, že si vydělají nějaký příjem ze svých vedlejších vášní
  • Inspirativní příběhy těch, kteří uspěli
  • Nové, snazší a levnější způsoby pro autory, jak začít

 

Růst influencer marketingu bude pokračovat a překoná většinu ostatních marketingových forem

Všechny projekce jsou takové, že Influencer Marketing bude nadále růst, pokud jde o marketingové investice a procento značek, které jej využívají. Do roku 2025 se předpokládá, že 86 % značek zahrne influencer marketing do svých plánů.

Neplatnost Pearpop se zaplňuje „Fairer Pay“.

Pearpop, který v roce 2020 založil držitel Forbes 30 do 30 let Cole Mason (samozřejmě „neúspěšný YouTuber a neúspěšný model“), se zaměřuje na „pomáhání tvůrcům vydělávat si na živobytí tím, co milují“. Díky svým zkušenostem byl Cole ohromen tím, jak málo byli tvůrci placeni, dokonce i ti, kteří mají miliony následovníků, a tak vymyslel způsob, jak jim pomoci. Přesuňte se o rok dopředu a Pearpop má nyní na svém trhu registrováno téměř 200 000 tvůrců a je to nejrychleji rostoucí komunita tvůrců na světě. Sledování tvůrců se pohybuje od pouhých 200 do 20 milionů. Je to oboustranný trh, který byl popsán jako Uber nebo Airbnb ekonomiky tvůrců.

Dva z největších zákazníků Pearpopu jsou Netflix a Amazon. Nedávno Pearpop usnadnil spuštění nesmírně populární výzvy Netflix Tinder Swindler TikTok: “Jaká je nejšílenější věc, kterou jsi kdy udělal pro lásku?”

Podle TechCrunch mezi první investory Pearpopu patřili The Chainsmokers, Alexis Ohanian (spoluzakladatel a bývalý generální ředitel Reddit), Amy Schumer, Kevin Hart, Mark Cuban, Marshmello a Snoop Dogg. Abych citoval Alexise Ohaniana, „Pearpop je tržištěm značkových obchodů pro každého, kdo má publikum. Miluji svou agenturu UTA, ale tradiční model agentury nemůže podporovat šíři a rozmanitost internetových tvůrců. V žádném případě nemůžete mít agenty v kanceláři, kteří provádějí všechny ty obchody, ani byste neměli. Chcete na to tržiště, a to je to, co Pearpop vybudoval.”

Název Pearpop vzešel z myšlenky spárovat influencery, aby vytvořili „pop“ růstu pro značky i tvůrce. Mnoho z prvních uživatelů byli úspěšní umělci/tvůrci, kteří chtěli, aby menší influenceři s vysoce angažovanými sledujícími sdíleli jejich obsah a rozšířili svůj dosah a povědomí.

Přitažlivost pro značky: Influenceři na vyžádání a větší odpovědnost

Jak Pearpop rostl, značky přitahovaly jeho schopnost provádět aktivace influencerů přímo rychlým, cíleným, bezproblémovým, hyper-lokalizovaným a ekonomicky atraktivním způsobem. Samoobslužný trh Pearpop je pro tvůrce a značky výhra/výhra, protože pro značky je stejně snadné najít tvůrce jako umístění reklamy na Facebooku, Google nebo LinkedIn.

Značky vyvíjejí kreativní briefy – nebo jak je Pearpop nazývá „Výzvy“ – které pokrývají všechny platformy sociálních médií včetně Instagramu, TikTok a Twitteru, s filtry pro požadovaná ukázky, geografický okruh, konkrétní vertikály, typy videí a obsah výzev. Slipy vyjdou jako typ castingového hovoru a značky se okamžitě/automaticky spárují přímo s příslušnými tvůrci. Značky mohou přijmout vše, co platí nebo specifikuje, aby schválily každého influencera před zveřejněním.

Jakmile je kampaň aktivní, jsou autoři placeni na základě jejich výkonu/interakce, s výplatními milníky a limitem na příspěvek. Nové a cenné je, že značky mohou přesně předvídat dosah a frekvenci, kterou jejich výdaje vygenerují. Další výhodou pro značky je, že se po přerušení může nashromáždit další dosah a neplatí nic navíc.

Podle Denise. Dresser, Global Chief Revenue Officer, Salesforce, „Nyní je více než kdy jindy důležité, aby značky byly schopny přímo komunikovat s publikem a pěstovat s ním vztah. Takže když jsem poprvé viděl aplikaci Pearpop, věděl jsem, že jsem svědkem budoucnosti toho, jak značky a tvůrci by spolupracovali. Je to prostě přímější, efektivnější a odpovědnější způsob, jak mohou značky spolupracovat s tvůrci – jinými slovy přesně to, co prostor potřebuje.“

Na začátku roku 2022 přijal Pearpop marketingového veterána Alexe Morrisona (bývalého prezidenta Grey West, globálního ředitele R/GA Content Studio a zakladatele R/GA’s Influence Studio) jako hlavního marketingového ředitele, se kterým jsem pro tento článek udělal rozhovor s Alexem.

„Značky hrají naprosto zásadní roli v ekonomice tvůrců a technologie má moc zefektivnit přístup k nejrelevantnějším tvůrcům pro značku stejným způsobem, jakým Uber a Airbnb zjednodušily přístup k autům nebo pronájmům domů. Jako jen jeden příklad, Pearpop zkracuje průměrnou dobu potřebnou ke spuštění programu influencerů ze 6 týdnů na 6 hodin,“ řekl Morrison.

Přitažlivost pro tvůrce: Lepší výplaty a schopnost být nalezen

S Pearpop dostávají tvůrci 80 % ceny umístění v programu oproti historickým paušálním platbám. Odměna pro autory je založena výhradně na výkonu, nikoli na počtu sledujících. Pokud autoři získávají více zhlédnutí nebo akcí pro značky, vydělávají více, čímž se sladí pobídky mezi autory a značkami. Dalším aspektem, který mají tvůrci rádi, je, jak snadné je „nechat se najít“, a to jak kvůli způsobu, jakým jsou uvedeny v databázi, tak kvůli sdílení výzev.

Podle Kennedy Jardinekterý má na TikTok 2,4 milionů sledujících: „Systém monetizace Pearpop mi umožňuje dělat to, co miluji: vytvářet obsah. Moje interakce s Pearpop jsou vždy efektivní s jasnou komunikací na obou koncích a se schopností snadno se orientovat v uživatelsky přívětivém prostředí. plošina.”.

Take-Aways pro CMO

Ve svém sloupku sdílím nové marketingové platformy, technologie, nástroje a tržiště, které získávají na síle a nabízejí nové výhody, které dosud nebyly úspěšně řešeny. Pearpop tomuto popisu odpovídá. Vzhledem k tomu, že marketing je o testování a hodnocení ROI nových, slibných možností, Pearpop se zdá být snadným a nízkorizikovým novým trhem, se kterým lze experimentovat. Vzhledem ke všem projekcím, že tvůrci budou hrát stále větší roli v marketingových plánech značky, se zdá, že to stojí za pokus.

podobné příspěvky

Leave a Reply