Biden vyzývá Putina, ujišťuje svět o rozhodnutí USA; Bílý dům se snaží opravit záznam

22
Biden vyzývá Putina, ujišťuje svět o rozhodnutí USA;  Bílý dům se snaží opravit záznam

Dobrým pravidlem pro reakci na krizi je, že čím větší je krize, tím silnější musíte být při jejím řešení – a tím opatrnější byste měli být, abyste zajistili, že neuděláte nebo neřeknete nic, co by mohlo situaci náhodně zhoršit.

Silný 27minutový projev prezidenta Joea Bidena dnes v polské Varšavě o válce Ruska proti Ukrajině měl několik důležitých plusů – a velké mínus, kvůli nimž se Bílý dům okamžitě snažil promluvit.

Vyzval ruského prezidenta Vladimira Putina, aby ukončil svou válku proti Ukrajině, snažil se zvládnout očekávání ohledně krize, zjevně vyzval k sesazení Putina od moci a ujistil Ukrajinu a svět o odhodlání Ameriky chránit Ukrajince a ty, kteří ze země uprchli nebo odejdou. v následujících dnech.

Spodní strana

Někdy lídři vydávají více zpráv a vytvářejí více titulků o krizi tím, co nezamýšleli nebo neplánovali říci.

 

Tak tomu bylo jistě i dnes.

Když k tomu dojde, je důležité tyto komentáře okamžitě objasnit nebo uvést na pravou míru. Čím déle budete čekat, tím je pravděpodobnější, že vše, co bylo řečeno, bude vytesáno do kamene a stane se konvenční moudrostí.

Podle novinových zprávBidenova výzva k sesazení Putina byla mimo mísu a nebyla součástí jeho připraveného projevu.

Na rozdíl od předchozích prohlášení vlády, že USA neusilují o změnu režimu v Moskvě, Biden na konci svých poznámek prohlásil, že Putin „nemůže zůstat u moci“.

Kontrola poškození

Podle Kopec, brzy po dnešním projevu, „Bílý dům se pokouší vrátit důležitý okamžik prezident Biden‘s sobotní vyjádření, ve kterém prohlásil, že ruský prezident Vladimír Putin by neměl zůstat u moci.

“Proboha, tento muž nemůže zůstat u moci,” řekl prezident na závěr svého projevu v polské Varšavě.

“Po těchto poznámkách představitel Bílého domu řekl, že komentář odkazoval na Putina uplatňujícího moc mimo Rusko.” „Prezident chtěl říci, že Putinovi nelze dovolit, aby vykonával moc nad svými sousedy nebo regionem. Nemluvil o Putinově moci v Rusku ani o změně režimu,“ uvedl úředník v e-mailu.

Nezamýšlené důsledky

Bidenova nečekaná slova by mohla mít nezamýšlené následky. Oni mohli:

  • Posílit Putinovo odhodlání pokračovat ve válce proti Ukrajině.
  • Pomozte Moskvě vytvářet další propagandu a dezinformace.
  • Dostaňte Bidenovu administrativu do zbytečné obranné pozice ohledně toho, proč USA pomáhají Ukrajině.
  • Umožněte Rusku postavit USA jako agresora, který usiluje o změnu režimu.

Popření Bílého domu, že Biden chce, aby byl Putin odstraněn, by také mohlo poskytnout politickou munici republikánům, kteří vyzvali Bidena k důraznějším krokům proti Rusku.

4. března Informovalo o tom NPR že.“ Návrh senátora Lindseyho Grahama, že by Rusové měli zavraždit prezidenta Vladimira Putina, vyvolal hněv republikánů a demokratů znepokojených válkou na Ukrajině.

“Je v Rusku Brutus? Je v ruské armádě úspěšnější plukovník Stauffenberg?” zeptal se republikán z Jižní Karolíny v tweetu.

téhož dne, Reuters hlášeno že „Bílý dům neobhajuje změnu režimu v Rusku,“ řekl v pátek mluvčí prezidenta Joe Bidena poté, co americký senátor obhajoval, aby Rusové zavraždili prezidenta Vladimira Putina.

“Neobhajujeme zabití vůdce cizí země nebo změnu režimu. To není politika Spojených států,” řekla novinářům mluvčí Bílého domu Jen Psakiová.

Rady pro obchodní lídry

  • Když informujete veřejnost nebo zúčastněné strany o krizi nebo o svém úsilí ji řešit, vyhněte se pokušení odchýlit se od připravených poznámek o situaci.
  • Před jakýmkoli projevem o krizi si nezapomeňte procvičit poznámky s ostatními a absolvujte školení prezentačních dovedností, abyste zůstali u zprávy.
  • Pokud a když řeknete něco, co jste říci nechtěli, učiňte okamžité kroky k uvedení věci na pravou míru nebo vyjasněte či vysvětlete své komentáře.
  • Použijte každý komunikační nástroj, který máte k dispozici, včetně sociálních médií, abyste objasnili nebo vysvětlili své nezamýšlené poznámky.

podobné příspěvky

Leave a Reply