7 nápadů na uznání zaměstnanců pro lídra zaměřeného na podnikání

14
7 nápadů na uznání zaměstnanců pro lídra zaměřeného na podnikání

Před lety nic takového jako uznání zaměstnanců neexistovalo. Naši rodiče a prarodiče neměli žádnou skutečnou představu o tom, co to znamená cítit se v práci oceňováni. Dostal jsi práci, udělal jsi ji a přišel jsi domů – každý den po dobu 40 let. Ale možná právě proto jsme dnes viděli alarmující míru vyhoření a špatnou kulturu některých společností. A možná to je důvod, proč dnešní zaměstnanci chtějí kariéru, pro kterou nejsou jen vzhůru, ale proaktivně nabití energií.

Mileniálové, kteří vstupují do pracovního procesu, nyní vyžadují prosperující kariéru, kde se cítí využíváni, angažováni a oceňováni – což je trend, který se zachytil mezi jejich staršími spolupracovníky.

Ve skutečnosti je nedostatek uznání hlavním důvodem, proč většina Američanů opouští svou práci.

Dnes, 58 % zaměstnanců říkají, že lídři by mohli dát více uznání, aby zlepšili zapojení zaměstnanců. A když ho nemají, je pravděpodobnější, že skočí z lodi.

Jako vedoucímu vám velmi záleží na vašich zaměstnancích a jejich blahobytu. Ale zároveň splnění obchodních požadavků a zodpovězení se představenstvu vás nutí soustředit se jinam. Realita je taková, že poznáte své zaměstnance je podnikatelská iniciativa. Fluktuace zaměstnanců je drahá a může to stát vaši společnost šest až devět měsíců svého platu nahradit je.

Naštěstí stále existují jednoduché způsoby, jak můžete svým zaměstnancům poskytnout ocenění, které si zaslouží, a díky tomu se z nich stane běžná, hluboce zakořeněná součást vaší kultury namísto „doplňku“, který si musíte každé čtvrtletí pamatovat.

7 jednoduchých nápadů pro uznání zaměstnanců

Pokud hledáte „nápady na rozpoznání zaměstnanců“, pravděpodobně najdete seznamy a seznamy rychlých hacků, které můžete vyzkoušet. Ale skutečné ocenění zaměstnanců je více o kvalitě než o kvantitě. Zde je sedm nápadů na uznání zaměstnanců, které jsou smysluplné, přesto snadné a (většinou) šetrné k rozpočtu.

Nezapomeňte na vzájemné uznávání.

Zatímco uznání od přímého manažera vede k tomu, že se zaměstnanci cítí být pozorováni a oceňováni, uznání od kolegů je stejně účinnou, ale často zapomenutou formou pochvaly, která nejen zlepšuje kulturu, ale zbavuje manažery toho, aby byli jedinými poskytovateli pozitivních výsledků. zesílení. Ve skutečnosti, podle SHRM, peer-to-peer rozpoznávání je o 35,7 % vyšší pravděpodobnost, že bude mít pozitivní dopad na finančních výsledcích než uznání pouze pro manažery. Zde na 15Five uznáváme, že žádný úspěch nikdy nedosáhl jediný člověk nebo dokonce jediný tým. To je důvod, proč spojujeme naše uznání vedené manažerem s uznáním kolegů. Když jsou zaměstnanci na čtvrtletních firemních schůzkách vyzýváni k lepší práci, jsou vždy požádáni, aby jmenovali dalšího přispívajícího spolupracovníka, který jim pomohl se tam dostat, a ocenil je veřejným uznáním a také dárkovou kartou za jejich úsilí.

Odesílejte spontánní interní zprávy.

Jednou z běžných mylných představ o ocenění zaměstnanců je, že to musí být nějaké grandiózní gesto. Naopak nejsmysluplnější uznání, které zaměstnanci obdrží, může být také to nejjednodušší. Přemýšlejte o interním kanálu, který osloví nejvíce lidí ve vaší společnosti – e-mail? Text? Systém zasílání zpráv jako Slack? Správné rozpoznání zaměstnanců může být tak jednoduché, jako zasílání měsíčního e-mailu s nedávnými výhrami (a těmi, kteří je pomohli dosáhnout), nebo tak spontánní, jako poslat rychlé „děkuji“ (a samozřejmě potlesk emoji) přes váš interní messenger.

Vyhraďte si čas na rozpoznávání ve svých pravidelně naplánovaných pokecích.

Kdysi jsem pracoval pro tým, který dělal týdenní marketingové „stand-upy“. Schůzky byly poněkud neformální povahy a poskytovaly široké zprávy a oznámení, aby náš tým asi 50 obchodníků byl informován, aniž by se příliš ponořovali do detailů. Na konci každého setkání facilitátor bezpodmínečně otevřel prostor pro tři (ne více, ne méně) pochvaly. Kdokoli v oddělení (ať už CMO nebo začínající textař) mohl poděkovat nebo poblahopřát kolegovi k úspěchu v tomto týdnu. Ale protože byly k dispozici pouze tři sloty, chvála byla stručná a smysluplná. Myšlenka uznání zaměstnanců byla tak účinná, že lidé začali na schůzky přicházet připraveni s jejich chválou, díky čemuž se ostatní cítili oceňovaní a součástí většího poslání společnosti.

Darujte vybraný dárek.

Stejně jako rodič odměňuje své rostoucí dítě větší zodpovědností, když projeví dobré chování, pochvala vašich zaměstnanců může mít místo hmatatelné odměny i formu větší rozhodovací pravomoci. Ať už je to tak velké, jako když jim umožníte vybrat si další projekt vašeho týmu, nebo tak malé, jako když je necháte vybrat si své oblíbené jídlo do snack baru na příští měsíc, umístění míče na jejich hřiště nejenže vyjadřuje vaše uznání za dobře odvedenou práci, ale prokazuje vaši důvěru. ve svých rozhodovacích schopnostech.

Uznejte životy svých zaměstnanců.

Možná uznání není vždy o pochvale, ale prostě poznávání vaši zaměstnanci jako lidé. Uznání jejich osobního života je dalším způsobem, jak zajistit, aby se zaměstnanci cítili oceňováni, aniž by se neustále zabývali pracovním výkonem. Pokud váš zaměstnanec sdílel podrobnosti o svém osobním životě (svatby, narozeniny, miminka, dosažení cíle, jako je uběhnutí maratonu atd.), zajímejte se o oslavu těchto milníků a zábav, které je dělají šťastnými. Nemáte rozpočet na oslavu? Sdružování peněz od spolupracovníků nebo jen napsání pěkné karty bude běh na dlouhou trať. Pamatujte – vaši zaměstnanci s vámi tráví většinu svého bdělého času. Poděkujte jim uznáním, kdo jsou i mimo práci.

Mějte dárkové karty po ruce, abyste byli vždy připraveni.

Když jsem se stal manažerem v předchozí společnosti, byl jsem obeznámen se zcela novou sadou nástrojů a taktik, aby byl můj tým zapojen. Jedním z nich bylo „tajemství pouze manažera“ – kartotéka v HR, která uchovávala dárkové karty na dárkových kartách pouze za účelem odměňování zaměstnanců za výjimečnou práci. Jako manažer bych mohl požádat výkonného asistenta HR, aby prohledal dárkové karty pro jednoho z mých zaměstnanců – žádné otázky. Spárování mého poděkování s ručně vybranou dárkovou kartou umožnilo získat personalizovanější odměnu a zároveň dát zaměstnanci něco „navíc“ mu dalo něco, o co se nemuseli dělit se spolupracovníky nebo rodinou. Ne, ne každý tým bude mít rozpočet na to, aby si mohl koupit celý kiosek dárkových karet. Ale pokud tak učiníte, budete mít tento typ systému odměňování po ruce, ušetříte vám čas, vybavíte své manažery více příležitostí, jak projevit uznání, a potěšíte své zaměstnance zaslouženým dárkem.

Napište tradiční poděkování.

Co je pro zaměstnance cennější než jakýkoli bonus nebo výhoda? Dobrá stará poznámka, která ukazuje vaše skutečné uznání za jejich práci. Poznámka se nemůže schovat za balicí papír nebo peněžní částku – poznámka je od srdce. A protože je to od srdce, ukazuje vašemu zaměstnanci, co si skutečně myslíte o jeho přínosu pro společnost. Poděkování je navíc hmatatelné, takže zaměstnancům skvěle připomíná, že jsou váženým členem týmu, a to i v jejich nejhorší den.

Tento seznam není v žádném případě vyčerpávající. Ale je to začátek k malým věcem, které můžete začít začleňovat do své firemní kultury nebo stylu vedení, abyste své zaměstnance lépe poznali. Když se zaměstnanci cítí doceněni, je pravděpodobnější, že budou pokračovat v praktikování chování, které je tam vedlo, díky čemuž jsou produktivnější a angažovaní ve své roli. A když jsou zaměstnanci zaměstnáni, je méně pravděpodobné, že odejdou, což vám ušetří čas a peníze a zároveň posílí vaši kulturu loajálními členy týmu.

Hledáte další nápady na uznání zaměstnanců? Přečtěte si, jak mohou reflektory zaměstnanců zvýšit propojení a zapojení.

podobné příspěvky

Leave a Reply