6 značek dominujících na trhu výbušných funkčních nápojů

14
6 značek dominujících na trhu výbušných funkčních nápojů

Trh s funkčními nápoji zaznamenal v posledních letech obrovský růst tržní ocenění přesahující 110 000 milionů dolarů v roce 2020. Podle Trendy Whole Foods 2022 předpovědi, prodeje budou nadále stoupat a v příštím desetiletí se zdvojnásobí. Spotřebitelé, zejména ti z Gen Z, hledají zdravější možnosti, než jsou tradiční limonády, na kterých vyrostli jejich rodiče, a mnozí se také zajímají o střízlivý život.

Mezi funkční nápoje patří ingredience jako bylinky, houby, elektrolyty, vitamíny, minerály a probiotika, mají také nízký obsah cukru a málo umělých přísad. Zde zakladatelé šesti populárních funkčních nápojových společností – Ultima Replenisher, RASA, Plants by People, Casamara Club, OCA a Ahista Tea – sdílejí své příběhy a tajemství úspěchu.

1. Ultima Replenisher

Ultima Replenisher prodává hydratační nápojové prášky, které poskytují elektrolyty bez cukru většiny předních sportovních nápojů. Všechny produkty Ultima Replenisher jsou veganské, bez GMO, Keto, Paleo a bez cukru, sóji a lepku. Značka je k dispozici v tisících obchodů včetně Walmart, Whole Foods, CVS, Sprouts a online na webových stránkách Amazon, Target a Ultima.

 

Protože Ultima nemá generálního ředitele ani prezidenta, společnost řídí viceprezidentka prodeje, Skeet Freeman a viceprezidentka marketingu Loretta Reilly. Reilly byl vždy běžec. Později v životě to chtěla vrátit, a tak se stala středoškolskou atletickou trenérkou. Cítila, jak se Ultima dokonale shoduje s jejími vášněmi a zájmy. Dokázala dát spotřebitelům přesně to, co potřebují, bez jakýchkoli zbytečností a také podpořit lidi na jejich wellness cestách.

„Do své kariéry jsem nasměroval stejný přístup a přístup, jaký jsem zavedl jako trenér tratí – chtěl jsem zaplnit prázdnotu pro spotřebitele, kteří dbají na své zdraví, které nebylo splněno,“ říká Reilly. „Ultima byla dlouhou dobu velmi malá společnost. Rozhodně jsme byli Davidem v příběhu David & Goliáš. Takže jsme pracovali společně jako tým a dali ze sebe každý kus, abychom značku přivedli k životu. Dnes jsme hrdí na to, že jsme oblíbeným produktem, který je široce dostupný mnoha typům spotřebitelů od fitness nadšenců přes víkendové bojovníky, jedlíky rostlinného původu až po ty, kteří dodržují čistou keto nebo nízkosacharidovou dietu.“

Aspirujícím podnikatelům Reilly říká: „Musíte začít s něčím, v co věříte. Něco, co je v souladu s vaším životním posláním. Tohle vás každé ráno dostane z postele. Pro mě to bylo vědomí, že dělám změnu.“

2. RASA

Lopa van der Mersch je zakladatelem a generálním ředitelem společnosti RASAřada alternativ kávy, která využívá bylinky a adaptogeny k doplnění energie. Formuloval klinickými bylinkáři a udržitelně vyrobené produkty RASA zahrnují bylinné adaptogeny navržené ke snížení stresu a zvýšení energie, aniž by se spoléhaly na kofein. V roce 2021 se tržby zvýšily o 60 % oproti předchozímu roku a předpokládá se, že v roce 2022 dosáhnou 10 milionů USD.

„Rasa je dokonalým vyjádřením mé radosti z vytváření podniku, který pozvedá celý ekosystém, na kterém závisí, od zaměstnanců přes dodavatele, zákazníky, investory a ještě dál,“ říká van der Mersch. „Také jsem posedlý energií – tím, jak ji získáváme, utrácíme a vysáváme – a posláním Rasy je změnit způsob, jakým dodáváme energii prostřednictvím bylinných alternativ kávy.“

Největší výzvou, které van der Mersch na své podnikatelské cestě čelila, je ona sama. „Moje obavy, horní hranice, omezující přesvědčení a syndrom podvodníka jsou důstojným a impozantním protivníkem obrovských vizí, které mám pro Rasu. Podnikání je fantastický způsob, jak vidět, jak se dostáváte svým vlastním způsobem.“

Aspirujícím tvůrcům změn nabízí van der Mersch tuto radu. “Jdi si pro svůj ikagai– japonské slovo, které označuje průsečík mezi tím, co milujete, co svět potřebuje, v čem jste dobří a za co vám svět zaplatí. Podnikání je těžká, dlouhá cesta; maraton s četnými sprinty po cestě. Pokud váš podnik pohodlně sedí ve vašem ikagaipak budete mít energii a výdrž, abyste to zvládli.“

3. Rostliny podle lidí

Jing DiPiero zúročila své znalosti bylinné medicíny k založení společnosti na výrobu rostlinných wellness nápojů Rostliny podle lidí, která nabízí pět příchutí organických, superpotravinových a adaptogenních rostlinných toniků. Všechny produkty jsou dostupné ve formě prášku, snadno se přepravují a nevyžadují chlazení.

DiPiero, narozený v Pekingu, oceňoval hodnotu holistické medicíny a sebepéče již od mládí. Do svého současného podnikání přináší devítileté zkušenosti v oboru lékařského vzdělávání. Jako matka dvou dětí také chápe důležitost zdravých, čistých a zelených potravin pro jednotlivce i naši celkovou ekonomiku a společnost.

DiPiero si v 5 letech vyvinula rezistenci na antibiotika, a tak ji rodiče přivedli k naturopatickému lékaři na alternativní léčbu. Sledovala také svou babičku, celoživotní kuřačku, jak se zotavuje z chronické obstrukční plicní nemoci (CHOPN) a astmatu po užívání silných bylin. Tehdy byl DiPiero fascinován silou bylinek.

Po přestěhování do USA pracovala DiPiero v nadnárodní společnosti zabývající se vědou o živé přírodě, ale po dvou dětech odešla. V roce 2013 pak založila společnost pro vzdělávání lékařů, ale pandemie Covid zastavila mezinárodní konference a školení. S více času na ruce založila v září 2020 Plants By People s vírou, že rostlinná tonika promění tradiční bylinnou medicínu tak, aby vyhovovala modernímu životu.

„Podnikání může být osamělé, protože vyžaduje hluboké myšlení a kreativní čas,“ říká DiPiero. “Když se podíváte za hranice osobních zisků, přitáhnete podobně smýšlející lidi, aby se připojili k této neuvěřitelně vzrušující cestě.”

4. Klub Casamara

Klub Casamara vytváří osvěžující nealkoholické nápoje, které využívají chuť rostlinných extraktů ve snaze spojit italskou aperitivovou kulturu s americkými mixologickými technikami. Sodovky jsou vyrobeny s minimálním množstvím přísad a obsahují pouze čtyři gramy cukru a 20 kalorií nebo méně. Erica Johnson, která byla uvedena na trh s řadou amaro club limonád v roce 2018 zakladatelem Jasonem LaVallou, se připojila jako vedoucí výroby v roce 2021, aby vyvinula novou sérii limonád pro volný čas inspirovaných Americana.

„Vždy mě zajímal způsob, jakým jídlo spojuje lidi,“ říká Johnson. „Je to zásadní pro náš vzájemný vztah, ať už připravujete velké sváteční jídlo pro přátele a rodinu nebo se s někým poprvé setkáte u skleničky. Zatímco alkohol je často výchozím nastavením, vyrábíme nealkoholické nápoje, které sdělují to, co lidé na dobrém víně a pivu milují nejvíce – promyšlené zdroje a vyvážené chutě. Na konci dne je zvláštní mít možnost udělat něco, co je opravdu zábavné, zdravé a chutná skvěle.“

Johnson to nabízí rady pro začínající podnikatele. „Nebojte se požádat o pomoc. Podnikání s sebou nese řadu výzev, které vás překvapí. Pokud odpověď neznáte, je velká šance, že ji někdo z vaší komunity bude mít. V klubu Casamara jsme skrz naskrz spolupracovníci a obchod je pro něj lepší.“

5. OCA

OCA vytváří rostlinné energetické nápoje poháněné tapiokou, extraktem z kořene manioku pocházejícího z Brazílie. Funkční nápoje, které jsou k dispozici v obchodech Kroger po celé zemi a online na Amazonu a webových stránkách společnosti, jsou výsledkem spolupráce mezi společností Beliv, lídrem v globálním nápojovém průmyslu, a Magnus Media, kterou vede senzace latinské hudby Marc Anthony. . Produkty OCA jsou organické, veganské, bez lepku a s nízkým obsahem cukru a obsahují 120 mg přírodního kofeinu, který tvrdí, že poskytuje dlouhotrvající energetickou podporu bez nárazů nebo otřesů.

Gabriela Ramírez je spoluzakladatelkou a hlavní ředitelkou značky OCA. Nikdy nebyla vášnivou pijkou kávy, a přesto strávila roky bojem s nízkou hladinou energie. Každý produkt, který vyzkoušela, ji zklamal a mnohé z nich vedly k nevyhnutelné havárii a popálení. Když si v roce 2021 uvědomila, že objem na hlavu spotřeba energetických nápojů v USA byla nejvyšší na světě, zjistila, že přemýšlí, zda existuje přirozený způsob, jak zvýšit energii.

„OCA byla příležitost, o které jsem snil od doby, kdy jsem vyrůstal v Guatemale – stát se změnou kategorie a součástí něčeho, co od základu přineslo skutečný rozdíl,“ říká Ramírez. Ona a její tým v Beliv zkoumali a testovali mnoho různých kombinací, dokud nepřišli na rostlinný recept OCA.

Jako latinskoamerický podnikatel chtěl Ramírez vždy inspirovat ženy a být vzorem pro ostatní Latinské lidi. Říká: „Mým cílem je být jednou z prvních podnikatelek, které vytvoří značku nápojů za miliardu dolarů, a ukázat ostatním ženám, že úspěch je možný bez ohledu na vaši minulost, pokud máte odvahu, odhodlání a nejlepší tým, který sní s tebou.”

Její největší radou pro začínající podnikatele je udržet svou vizi a zákaznickou zkušenost v popředí svého podnikání. „Během své podnikatelské cesty jsem se cítil zmocněn Mamba Mentalitou Kobeho Bryanta,“ vysvětluje Ramírez. “Zaměření na proces a důvěra v tvrdou práci, když na tom nejvíce záleží.“

6. Čaj Ahista

Čaj Ahista vyrábí a prodává vysoce kvalitní čaje, které využívají jednosložkové listy, koření, bylinky a květiny, které prohlašují, že jsou schopné zlepšit vaše zdraví, náladu a zážitky. Všechny čaje jsou místně pěstovány v Indii a neobsahují žádné konzervační látky ani přísady. Ahista podporuje fair-trade praktiky. Veškerou výrobu, získávání zdrojů a výrobu řídí ženy s cílem posílit postavení žen v oboru čaje a vnést do tohoto odvětví rovnost pohlaví. Kromě toho Ahista nabízí čajové nádobí a prémiové kusy nádobí s nulovým odpadem vyrobené z recyklované keramiky z místních zdrojů.

Zakladatel Ashmit Patel se domnívá, že i když je čaj ústředním bodem kultury v mnoha zemích, zatím neexistuje jasná představa o tom, co jsou „vzácné“ a „prémiové“ čaje. “Všechno je tak označeno,” říká. Ahista prodává svůj čaj v restauracích oceněných michelinskou hvězdou, rostlinných kavárnách a luxusních butikových hotelech, které oceňují závazek společnosti k pomalé, udržitelné a spravedlivé výrobě vysoce kvalitního produktu.

“V mnoha zemědělských odvětvích se čaj spoléhá na ženskou práci,” říká Patel. „Zatímco ženy tvoří většinu pracovní síly, jsou nedostatečně zastoupeny na vyšší úrovni a mají jen málo příležitostí k postupu. Poté, co jsme prošli mnoha malými rodinnými čajovými zahrádkami po celé Indii, zjistili jsme, že je třeba dát ženám příležitost rozšířit své dovednosti a povinnosti. Podpora žen je jednou z našich základních hodnot.“

Patel nabízí tuto radu aspirujícím tvůrcům změn. “Nejprve mějte agresivní trpělivost.” Musíte pochopit, že věci vyžadují čas. Za druhé, mějte jasný plán a vizi, ale nenechte se vžít do původního plánu. Pokud je potřeba něco změnit, možná budete potřebovat rebranding. Konečně to říkají všichni, ale okraje, okraje, okraje. Vaše marže musí dávat smysl už od skoku.“

Leave a Reply