5 znamení, že děláte online ministerstvo správně

17
5 znamení, že děláte online ministerstvo správně

Jako většina dnešních církví a organizací jste online. A vy doufáte, že vaše online přítomnost vám pomůže ve vašem poslání.

Jasně, osobní sbor tu zůstane, ale osobní sbor se mění (viz níže).

Pro většinu vedoucích je online církev něčím, na co si stále zvykají, snaží se to zjistit a snaží se to zvládnout personálně, strategií a energií.

S milionem různých možností, názorů a úhlů pohledu na online svět (nemluvě o hyper matoucích metrikách), jak víte, že děláte online službu správně?

Zde je 5 znamení, že to děláte správně.

1. Přestali jste používat své digitální kanály jako oznámení a „bezplatnou“ reklamu

Většina z nás začala na sociálních sítích a online službě tak, že jsme viděli digitální kanály jako oznámení, billboardy a bezplatnou reklamu, která ukazovala cestu ke „skutečné věci“ – nebo v tomto případě k osobní církvi.

I když to byl v roce 2013 zábavný způsob, jak na chvíli využít sociální sítě, ani vzdáleně neobstojí proti výzvám hybridního života (digitálního, distribuovaného a osobního), který dnes všichni žijeme.

Nyní jste se posunuli mnohem dál a uvědomili jste si (jako Meta Nona Jonesová tak užitečně tvrdil), že sociální média jsou sociální ministerstvo. To znamená, že to vidíte stejně, jako byste viděli jakoukoli službu, kterou vedete osobně – jako prostředek k hluboké životní změně lidí.

Jistě se nevyhnete řečem o nedělních bohoslužbách nebo zvaní lidí, ale uvědomili jste si, že dostanete 167 jiný hodin v týdnu sloužit lidem.

Takže používáte své digitální kanály k kladení otázek, modlitbám za lidi, spojování se s nimi, zapojování se do komentářů, pomáháte jim udělat další krok, spojujete se s ostatními křesťany a děláte to, co potřebují, aby buď začali vztah s Ježíšem. nebo růst v učednictví.

A podle toho jste své digitální kanály doplnili dobrovolníky nebo zaměstnanci.

Moudří církevní představitelé si uvědomují, že sociální média jsou sociální službou, nejen digitálním billboardem.

V současné době většina pastorů využívá církev online, aby dostali lidi do budovy. V budoucnu bude většina pastorů využívat budovu k oslovování lidí online.

Moudří církevní představitelé si uvědomují, že sociální média jsou sociální službou, nejen digitálním billboardem. Klikněte na Tweet

2. Upřednostňujete připojení před kliknutím

Kliknutí jsou návyková.

Ať už jde o počet stažení/zobrazení/návštěv/zobrazení, je snadné předpokládat, že právě proto, že čísla rostou, máte vliv.

Ale služba je o mnohem více než jen o tom, kdo klikl na váš obsah.

Je to také víc než jen kdo připojeno s vaším obsahem. Spojení s obsahem vytváří fanoušky kazatele, nikoli následovníky Ježíše.

Co opravdu chcete udělat, je spojit se s lidmi a ukázat jim Ježíše.

Online služba je víc než jen kdo připojeno s vaším obsahem. Spojení s obsahem vytváří fanoušky kazatele, nikoli následovníky Ježíše.“

To znamená, že jste přišli na to, jak zahájit konverzaci s lidmi, kteří mají přístup k vašemu obsahu. Znamená to, že si uvědomujete, že na vztahu záleží víc než na čemkoli jiném.

Znamená to, že používáte olověné magnety a další nástroje pro připojení k navázání smysluplného dialogu a spojení s lidmi, kteří přistupují k vašemu obsahu.

Stejně jako jste nikdy nebyli spokojeni s velikostí davu ve fyzické budově

Online služba je víc než jen to, kdo se spojil s vaším obsahem. Spojení s obsahem vytváří fanoušky kazatele, nikoli následovníky Ježíše. Klikněte na Tweet

Získejte praktické strategie, které potřebujete k vedení rostoucí církve.

Vést svou církev kupředu se může zdát jako záhada, ale nemusí. Art of Leadership Academy má online kurzy a síť špičkových vůdců, kteří vám poskytnou odpovědi, které potřebujete k vedení, vedení a růstu vaší církve nebo organizace založené na dopadu.

3. Ve skutečnosti víte, jak se lidem online daří a jak rostou

Pokud děláte online službu dobře, posunuli jste se dál než k tomu, abyste zjistili, kdo vás sleduje (děkuji, Google Analytics) a vlastně víte, kolik z nich dělá a jak roste.

A vaše znalosti přesahují anekdoty, křty a příběhy (jakkoli jsou skvělé).

Máte kvantitativní a kvalitativní data, která vám ukazují, jak jsou na tom lidé duchovně, vztahově a dokonce i profesně (zde je příspěvek o tom, jak to začít měřit).

Ve skutečnosti vaše vášeň pro kvalitu duchovního a osobního růstu, který vaše služba produkuje, zastínila vaši vášeň pro kvantitu růstu, který vaše služba produkuje.

Je ironií, že také víte, že lepší kvalita téměř vždy vede k vyššímu množství. Jinými slovy, pokud skutečně pomáháte lidem prostřednictvím hlubokých změn, růst má způsob, jak se o sebe postarat.

Lepší kvalita téměř vždy vede k vyššímu množství. Klikněte na Tweet

4. Jste v pořádku, že se lidé shromažďují v domech, ne ve vaší budově

Pro mnoho pastorů to bude těžké, ale jak naznačuje obrázek v tomto příspěvku, církev se může shromáždit mimo budovu. Legitimně shromáždit mimo budovu.

Někde na cestě se mnoho pastorů zaměřilo na jednu věc: dostat do místnosti co největší počet lidí současně. Někdy je to o službě. Někdy (upřímně) jde o ego. K oběma se přiznám.

Ale církevní vůdci, kteří přišli na online službu, jsou v pořádku s tím, že mnoho lidí se nyní shromažďuje v domácnostech, nikoli v církevní budově.

Církevní zařízení budoucnosti budou místa, kde se lidé shromažďují, aby byli během týdne vybaveni ke službě. Uvědomuji si, že teoreticky jsme tomu vždy věřili, ale často jsme se tak nechovali.

Rozdíl je v tom, že většina lidí, které vybavujete, nebude v místnosti. Můžete na ně mluvit z místnosti, ale budou ve svých domovech, v autech, v práci a v komunitě.

Také jste si uvědomili, že všichni lidé, kteří stále říkají, že se církev musí stále scházet, se mýlí: Ne špatně v principu, ale špatně v aplikaci.

Ano, lidé se musí stále scházet. Ne, nemusí to být v budově ve vlastnictví církve.

Ano, lidé se musí stále scházet. Ne, nemusí to být v budově vlastněné církví.“

Lidé se prostě mohou setkávat ve svých domovech, v práci a ve společnosti. A ano, mohou být pod vaše vedení a řízená církevní struktura (stejně jako malé skupiny, které se scházejí v domácnostech, jsou stále vedeny církevním vedením).

Uvědomujete si, že lidé, kteří se shromažďují jako církev ve svých domovech, nejsou líní, ale oddaní. A vy se k nim tak chováte.

Ve skutečnosti inovujete, abyste je zapojili – nabízíte více příležitostí k setkávání, ministerstev a možností pro lidi, kteří se shromažďují mimo budovu.

A díky tomu duchovně rostou a vaše církev také.

Ano, církevní představitelé, lidé se musí stále scházet. Ne, nemusí to být v budově ve vlastnictví církve. Klikněte na Tweet

Lidé by mohli vkročit A budova kostela. Jen to nemusí být tvoje.

Shromáždí se s dalšími křesťany a přáteli, kteří neznají Ježíše, jen se to nemusí stát na vašem trávníku.

A to už pro vás není důležité.

Nejde o rozšiřování davu – jde o rozšiřování poslání.

Pastoři, kteří se zaměřují na růst osobního davu, mohou zaplnit místnost, ale v tomto procesu mohou ztratit své poslání.

A jako vedoucí, který rozumí online službě, jste si uvědomili, že digitální služba se škáluje způsobem, jakým osobní služba není. Pokud to znamená, že někdo, kdo žije 400 mil daleko, navštěvuje váš kostel online a je zapojen do jiného místního sboru nebo pořádá distribuované shromáždění ve svém domě, jste s tím skvělí.

Přiškrcení digitálních kanálů, které zaplní místnost, vám může na chvíli způsobit dobrý pocit, ale z dlouhodobého hlediska to bude hrozné. V budoucí církvi přiškrtit zpět online službu, abyste mohli zabalit místnost s 1 000 lidmi, znamená, že promeškáte svou šanci dosáhnout 2 000 nebo 10 000, kterých byste mohli dosáhnout, kdybyste se tolik nebáli o plnosti své svatyně.

Pastoři, kteří přijali, že mnoho lidí, které osloví, nikdy nevkročí do jejich budovy, osloví více lidí než pastoři, kteří to nemohou přijmout.

Mohou se scházet na decentralizovaných shromážděních s ostatními křesťany. Mohou si založit vlastní skupiny a studia, kde žijí se svou církví a necírkevními přáteli. A váš tým je může vést k tomu, jak toho dosáhnout.

Ale možná je nikdy nepotkáte a oni možná nikdy nepřijdou do vašeho kostela.

A to je v pořádku. Protože, jak jste se dozvěděli, nikdy to nebylo především o vás.

Chcete-li omezit online službu, abyste mohli zabalit místnost s 1 000 lidmi, propásnete svou šanci dosáhnout 2 000 nebo 10 000, kterých byste mohli dosáhnout, kdybyste se tolik nebáli o plnosti své svatyně. Klikněte na Tweet

Výsledek? Už to není o vás. Je to o misi.

Jednou z nejtěžších cest pro každého vůdce je uvědomit si, že navzdory vašim nejlepším úmyslům byla velká část vašeho vedení o vás.

Ale online vás donutilo podívat se do zrcadla a uvědomit si, že méně lidí v budově neznamená méně oslovených lidí, ne když berete online službu vážně.

A nyní jste dospělí k tomu, abyste si uvědomili, že plný pokoj neznamená splněné poslání. Oslovení více lidí— z nichž většina se odehrává online — se rovná splněnému poslání.

A nyní jste dospělí k tomu, abyste si uvědomili, že plný pokoj neznamená splněné poslání. Splněná mise – z velké části se odehrává online – znamená splněnou misi.“

podobné příspěvky

Leave a Reply