5 důvodů, proč HR lídři právě teď bojují

12
5 důvodů, proč HR lídři právě teď bojují

Být lídrem v oblasti lidí a kultury může být sice neuvěřitelně obohacující, ale také velmi těžká práce. Ale zvláště v posledních letech byl koncert pěkný… další. Práce navíc, stres navíc, nejistota navíc.

Abychom lépe porozuměli této jedinečně náročné době pro naše HR hrdiny, rozhodli jsme se prozkoumat více o tom, s čím se nejvíce potýkáte, a odhalili jsme pět témat, která se objevují znovu a znovu.

Naskočte tedy s námi do autobusu pro boj s HR a uvidíte, kolik z těchto důvodů dokážete ztotožnit.

Než začnete pomáhat druhým, zapomenete si nasadit kyslíkovou masku

Naše data nadále ukazují, že ohromujících 60 % zaměstnanců pociťuje syndrom vyhoření. (Světová zdravotnická organizace dokonce uznala syndrom vyhoření za oficiální syndrom z povolání.) Ale zatímco se zaměstnanci napříč všemi oblastmi potýkají s problémy, personalisté to možná pociťují ještě více než většina ostatních.

Kromě toho, že se snažíte postarat o své vlastní duševní zdraví a pohodu, musíte být také u toho, abyste podpořili všechny své kolegy. Vaše vlastní zdraví a kondice se mohou dostat na druhou kolej, když se budete snažit být silní a nést břemena všech kolem vás.

Jak píše Jennifer Liu CNBC, vyhoření, které mnoho lidí pociťuje, je obzvláště akutní u lidí v oblasti lidských zdrojů. Vyzpovídala Alison Stevensovou, ředitelku HR ve společnosti poskytující mzdové služby. Stevens říká, že si 18 měsíců neudělala skutečnou pauzu.

„Součástí stresu je, že personalisté mají ze své podstaty tendenci starat se o ostatní dříve než o sebe,“ říká. “Takhle jsme napevno propojeni.”

Od trvalého dopadu pandemie po neustálý stav reaktivity pálili personalisté svíčku na obou koncích a snažili se udržet své týmy – i sebe – pohromadě.

Zatímco mnoho zaměstnavatelů nabízí zdroje duševního zdraví (za řízení a propagaci je obvykle odpovědný tým HR), mnozí si prostě nenechají čas využít toho, co je k dispozici.

Jak řekl Stevens: „Teď se personalisté opravdu potřebují opřít o to, aby se o sebe postarali sami. Potřebují se ujistit, že využívají výhod, které pracují na formování pro své zaměstnance.“

Velká rezignace je velká frustrace

Podle SHRM2 ze 3 zaměstnavatelů tvrdí, že udržení morálky je od doby Covidu výzvou, což způsobuje, že lidé houfně opouštějí pracovní sílu. Odhadují, že 49 % lidí přemýšlelo o odchodu ze své současné organizace a bohužel 1 ze 4 strach chodit do práce každý den.

S miliony více volných pracovních míst než je obvyklé, je to trh řízený talenty a očekávání lidí při výběru zaměstnavatele jsou vysoká. Pandemie urychlila již tak rostoucí touhu po větší flexibilitě a kontrole při výběru povolání.

Přitahování špičkových talentů snad nikdy nebylo konkurenceschopnější a od náborářů se očekává, že vynaloží veškeré úsilí na obsazení volných pozic. To může znamenat, že budete mluvit s kandidáty a prohlížet telefony dlouho mimo pracovní dobu, dokonce i do noci, abyste vyhověli pracovnímu rozvrhu lidí.

Kromě toho je zásadní udržet si stávající zaměstnance a vedoucí představitelé společností často kladou odpovědnost za angažovanost a kulturu zaměstnanců přímo na již tak zatížená ramena jejich HR týmu.

Nedostatek profesního rozvoje pro začínající HR lídry

V naší zprávě o pracovišti za rok 2022 jsme provedli průzkum u více než 1 000 zaměstnaných dospělých v USA a zjistili jsme, že kariérní růst, učení a rozvoj lidí patří mezi nejdůležitější faktory pro setrvání ve společnosti. Bohužel jsme také zjistili, že většina zaměstnavatelů (55,5 %) nenabízí jasnou cestu k postupu.

Zatímco jste zaneprázdněni obhajováním a zprostředkováváním profesního rozvoje zaměstnanců ve vaší společnosti, možná přicházíte o své vlastní možnosti kariérního rozvoje.

Podle SHRM’s Zpráva budoucích personálních ředitelůCPO budou v budoucnu potřebovat jiné dovednosti a zkušenosti než ty, které mají dnes, a je důležité urychlit růst a rozvoj HR manažerů zítřka. Bohužel ve skutečnosti jen asi 35 % dostává příležitosti ke školení a rozvoji, které potřebují, aby se jim jako vůdci lidí dařilo.

SHRM ve své studii také zjistila, že generální ředitelé mají optimističtější pohled na současné příležitosti profesního rozvoje než CPO, což naznačuje, že generální ředitelé plně nedoceňují mezery ve vývoji, které existují pro další generaci HR manažerů.

Provozování HR sólo nebo s omezenými zdroji

Vzhledem k tomu, že malé podniky tvoří více než 99 % všech podniků v USA, lze s jistotou říci, že existuje spousta samostatných HR odborníků. Dokonce i pro ty, kteří mají malý tým lidí, mnozí stále bojují s omezenými zdroji a tón zodpovědnosti obcházet.

Když jste HR tým o jednom, musíte nosit hodně klobouků. (Může to mít pocit, že byste si mohli otevřít butik se všemi těmi klobouky!) Jste taženi stovkou různých směrů a můžete mít pocit, že jste chyceni mezi potřeby výkonného týmu, manažerů a jednotlivých přispěvatelů – kteří jsou ne vždy na stejné stránce.

Vzhledem k tomu, že největším aktivem společnosti jsou její lidé, těžká odpovědnost za nábor, zapojení a udržení skvělého týmu často padá na vás – i když by nemělo. Je to kříž, který musíte nést za to, že máte v názvu práce „lidé“ nebo „lidé“.

Když jste show pro jednu osobu, tento tlak může být obzvláště vyčerpávající, mentálně a emocionálně. A bez týmu vrstevníků, o který by se mohl opřít, se někdy může cítit osaměle.

Horská dráha změn a nejistoty

Posledních pár let bylo pro každého jako horská dráha, ale HR lídři se museli vypořádat s dalším stresem spojeným s tím, že tím vším vedou své týmy. Změny zásad, zdravotní požadavky, uzavření kanceláří, kancelář znovu otevřepřechází na hybridní práci, seznam pokračuje…

Podle nedávného zpráva98 % HR lídrů říká, že pandemie změnila jejich roli a 70 % říká, že rok 2021 byl jedním z nejnáročnějších let jejich kariéry.

Museli jste se potýkat s neustále se měnícími prioritami, měnícími se doporučeními od CDC (někdy denně) a výzvami nového pracovního prostředí, a to vše při jednání v nejlepším zájmu zaměstnanců a firmy.

A i když se věci „vrací do normálu“, je to nový normál, ke kterému se vracíme. Způsob, jakým pracujeme, se zásadně posunul a vedoucí lidí nesou velkou odpovědnost za vedení lidí změnami.

Podle výzkumu od Gartner95 % HR lídrů očekává, že alespoň někteří z jejich zaměstnanců budou po pandemii pracovat na dálku. Tento masivní posun k hybridní práci představuje obrovskou transformaci pracovní síly, kterou musí být HR lídři připraveni podporovat.

Nebojujte sám

Ať už jsou vaše aktuální výzvy jakékoli, nemusíte je snášet sami. Vybudovali jsme podpůrnou komunitu HR kolegů, kteří jsou vždy ochotni pomoci a poradit. Ať už jste tým jednoho nebo 100 lidí, HR veterán nebo mladý profesionál, můžete se přidat k našemu hnutí.

Připojte se k naší komunitě HR Superstars

podobné příspěvky

Leave a Reply