4 důvody, proč venkovské destinace vítězí ve velkém stěhování

10
4 důvody, proč venkovské destinace vítězí ve velkém stěhování

Jak se městské oblasti znovu otevírají a uvolňují omezení sociálního distancování, vzdálení pracovníci, kteří si vzali pandemickou dovolenou do malebných, rustikálních destinací, mohou zvažovat, že se vrátí zpět do města… nebo ne. Nedávné vzorce migrace naznačují, že The Great Relocation, ke kterému došlo během roku 2021, nemusí být dočasné. Což odhaluje jasnou předpověď migračních trendů – město je mimo a venkov je in.

Abyste se nehrbili stereotypními a diskriminačními myšlenkami na život na venkově – jako je objem brouci nebo zbraně ve vašem trvalém prostředí – pojďme se kriticky zamyslet nad tím, co „útěk z města“ skutečně znamená. Pouze americký úřad pro sčítání lidu definuje venkov jako každá obec s méně než 2 500 obyvateli. K velkému překvapení mnoha lidí tato definice nemá nic společného s blízkostí městských oblastí. Je načase, aby naše společnost rozšířila myšlení o výhodách života a práce na dálku ve venkovské oblasti, zejména pro ty, kteří si neuvědomili, že se mohou jednoduše přestěhovat do malého města jen přes most nebo za město.

Pokud máte práci na dálku nebo hybridní zaměstnání, využití vaší flexibility k osvojení obohacujícího venkovského životního stylu z dlouhodobého hlediska může být dosažitelnější – a prospěšnější –, než si myslíte. Zde jsou čtyři způsoby, jak zvýšit kvalitu vašeho života mimo město:

Společenství a hospodářský rozvoj

 

Pobyt v menším městě vám může otevřít dveře k přímějším pozitivním dopadům na komunitu jako občana. Od nakupování v místních podnicích, které pomáhají udržet lidi, které znáte, zaměstnány, po sdílení moudrosti a postřehů na zasedání městské rady až po dobrovolnictví při koučování místních sportovních lig, stopa každého obyvatele malého města je velkým rozdílem. Přemýšlejte o tom, jak vás vaše jedinečné profesní zkušenosti nebo osobní vášně mohou vybavit k tomu, abyste naslouchali potřebám komunity a pomohli přinést řešení, která budou mít významný dopad na životy vašich sousedů a přátel.

Udržitelnost životního prostředí

Život mimo městskou oblast poskytuje mnoho příležitostí ke snížení vaší uhlíkové stopy. Odstranění každodenního dojíždění po přeplněné dálnici je samozřejmě začátek, ale přemýšlejte ve větším! Máte zelený palec a prostor pro zahradu? Pěstování potravin a sdílení se svými sousedy je skvělý způsob, jak se vrátit k soběstačnému životnímu stylu. Lidé, kteří pracují na dálku z venkovských oblastí, často tráví trochu více času doma a investují do koníčků, jako je vaření a další domácí zboží, čímž přispívají k menšímu odpadu a spotřebě. Možná jste při vyřizování pochůzek vždy snili o jízdě na kole, ale báli jste se dopravy nebo úschovy kol ve městě? V menších ulicích a obchodních čtvrtích tento sen žije a žije.

Zdraví a pohoda

Někomu se ve městech daří, někomu ne. Ale každému se daří na čerstvém vzduchu a venkovní rekreaci. Využijte mobilitu virtuální role ve svůj prospěch a vytvořte si životní styl, který podporuje vaši pohodu v regionu určeném přesně k tomu. Výzkum ukázal, že život ve městech může přispívat k vyššímu výskytu problémů duševního zdraví, jako je úzkost, deprese a izolace. V závislosti na vašich osobních preferencích a dispozicích pro sebeobsluhu by vám venkovský životní styl mohl přinést mnoho výhod pro vaše fyzické a duševní zdraví, včetně lepší dostupnosti parků, stezek a sportovních klubů. Pokud ve vašem životě venku jiskří radost, přibližte se k nim. Představte si, že se místo pár městských bloků vydáte na polední procházku do klidné přírodní rezervace. Vaše plíce i mozek mohou snadněji dýchat.

Životní náklady

Stěhování do menší komunity pravděpodobně přináší příležitost snížit režii vaší domácnosti snížením nákladů na nájem, hypotéky, péči o děti a jídlo. Toto potenciální snížení životních nákladů znamená, že nejenže se vlastnictví domu a další investice mohou stát realitou, než když jste uvažovali o koupi v drahém městském centru, ale ve skutečnosti můžete mít více postradatelných příjmů na příjemné výdaje, jako jsou domácí mazlíčci, dovolené, a koníčky. Standardizovaný plat městského zaměstnání ve venkovské oblasti vám může poskytnout malý prostor pro utrácení více peněz na obohacování života a budování bohatství.

Naše společnost je v procesu budování mnoha „nových normálů“ a váš místní životní styl může být jedním z nich. Využijte příležitosti vyšší flexibility umístění a navrhněte svůj život od základů, protože se nevrátíme k životu, jaký byl, jsme uprostřed vytváření nového způsobu života.

podobné příspěvky

Leave a Reply