3 přetrvávající mýty o online církvi, které musí konečně zmizet

14
3 přetrvávající mýty o online církvi, které musí konečně zmizet

Jako vedoucí církve máte pravděpodobně vztah lásky a nenávisti k online církvi.

Pro mnoho vedoucích byl rok 2020 buď tváří v tvář online církvi, která je náhle přijala, nebo to byl rychlý přechod od hybridního přístupu k úplnému online přechodu.

Pro mnoho pastorů bylo otočení k online církvi neochotným objetím.

Ale stejně rychle, jako se kazatelé počátkem roku 2020 obrátili k přijetí online církve, mnoho pastorů nyní v tichosti ustoupilo od plné podpory církve online.

Pokud to neuzavřeli, dávají tomu status druhé úrovně.

Rychle se vrátili ke snaze zaplnit místnost, ale zjistili, že je to těžší než kdy předtím.

I když plné pokoje vytvářejí skvělé fotky na Instagramu a cítíte se lépe, plné pokoje nezaručují splněné poslání.

Oslovení více lidí naplňuje vaše poslání. A když jsou všichni, které chcete oslovit a kteří nejsou v místnosti, online, má smysl se ponořit hlouběji do online služby.

Již několik let tvrdím, že posmívat se online službě nebo podvracet její důležitost je chyba. (Například nastíním 7 podivných lží, které musí pastorové přestat věřit v online službu.)

Ale protože se konečně zdá, že v průběhu roku 2022 necháváme COVID za sebou, stojí za to přehodnotit některé další mýty o církvi online, které musí konečně zmizet nadobro.

Tady jsou tři.

Pastoři, i když plné pokoje vytvářejí skvělé fotky na Instagramu a díky nim se ze sebe budete cítit lépe, plné pokoje nezaručují splněné poslání. Klikněte na Tweet

1. Online ministerstvo je druhořadé ministerstvo

Příliš mnoho církevních vedoucích stále považuje online službu za druhořadou službu. Používají termíny jako „skutečné ministerstvo“ nebo „skutečné služby“ k osobnímu popisu a pak zavrhnou vše, co se v jejich budově nestane.

Jediný legitimní důvod, proč nazývat online ministerstvo druhořadým ministerstvem, je, pokud existují druhořadí lidé.

Pokud nevěříte, že existují lidé druhé kategorie, pak služba online není služba druhé kategorie. Je to stejně cenné jako osobní služba, protože ve skutečnosti oslovujete skutečné lidi se skutečnými příběhy a skutečnými životy.

Jediný legitimní důvod, proč nazývat online ministerstvo druhořadým ministerstvem, je, pokud existují druhořadí lidé. Pokud nevěříte, že existují lidé druhé kategorie, pak služba online není služba druhé kategorie. Klikněte na Tweet

Mnohem lepší přístup je začít jednat s lidmi, které oslovujete online, jako by to byli skuteční lidé, protože jsou.

Jistě, algoritmus může zvednout vaše čísla uměle vysoko a 10sekundové zhlédnutí není mnoho. Ale někteří z těch lidí tu zůstávají. Následovat tě. Sledování. Poutavé.

Stejně jako byste záměrně neignorovali prvního (nebo třetího) hosta ve vaší hale, neignorujte ani lidi, kteří vás oslovují online.

Pokud tuto příležitost opravdu chcete využít, pracujte na kultivaci komunity online stejně tvrdě jako na vytváření obsahu.

Část peněz, které jste se chystali vložit do fyzické služby, navíc vložte do vylepšené digitální služby. (Nápověda, digitální služba ani zdaleka nestojí tolik jako fyzická služba. Zde je důvod).

Můj odhad je, že stejně jako po zbytek života (ať se nám to líbí nebo ne), více lidí bude poprvé přistupovat k vaší službě přes obrazovku než přes zařízení.

Církve, které se chovají, jako by to byla pravda, jednoduše osloví více lidí.

Více lidí se poprvé dostane k vaší službě přes obrazovku než přes zařízení. Církve, které se chovají, jako by to byla pravda, jednoduše osloví více lidí. Klikněte na Tweet

2. Hlavním účelem církve online je přimět lidi, aby k vám přišli

Během vypuknutí pandemie se většina církevních vůdců na krátkou chvíli soustředila na poskytování služby lidem tam, kde byli.

Když byla budova pryč jako možnost shromažďování, pastoři intuitivně věděli, že je čas, aby církev přinesla službu lidem.

Ale jakmile se sbory znovu otevřely pro osobní uctívání, rychle se vrátil do místnosti.

Online inovace se zastavily, když se církevní vůdci snažili obnovit osobní setkání v neděli ráno. Všechny životy IG ustaly, digitální modlitebny se zastavily a věci se velmi rychle vrátily k „Buďte tady v neděli v 9 nebo 11“.

Když inovace zemřely, zanikla i příležitost oslovit více lidí pomocí nových metod.

Ale pro lídry, kteří jsou stále otevření změnám, ještě není pozdě.

Zde je jedna otázka, kterou by si měl položit každý vedoucí sboru: Co když hlavním účelem sboru online není přivádět lidi k vám, ale vy přinášet evangelium lidem tam, kde jsou?

V budoucnu budou mít sbory, které lidem přinášejí službu, mnohem větší vliv než sbory, které očekávají, že k nim lidé budou stále chodit.

Co když hlavním účelem církve online není přivádět lidi k vám, ale vy přinášet evangelium lidem tam, kde jsou? Klikněte na Tweet

Získejte praktické strategie, které potřebujete k vedení rostoucí církve.

Vést svou církev kupředu se může zdát jako záhada, ale nemusí. Art of Leadership Academy má online kurzy a síť špičkových vůdců, kteří vám poskytnou odpovědi, které potřebujete k vedení, vedení a růstu vaší církve nebo organizace založené na dopadu.

3. Vaše digitální kanály se nejlépe využívají jako bezplatná reklama (tj. digitální billboard)

Třetí chybou, kterou mnozí vůdci právě teď dělají, je, že své digitální kanály vidí jako bezplatnou reklamu, která má lidi dostat do místnosti.

Do jisté míry je to pochopitelné.

Jako někdo, kdo vedl církev dvě desetiletí, vám slibuji, že mám také rád plné pokoje. Trochu moc, abych byl upřímný.

Ale vidět svou online přítomnost jako jednoduchý způsob, jak poprvé nebo po tisící nasměrovat lidi do vaší budovy, je špatná strategie.

Proč? Několik důvodů.

Za prvé, budete vypadat mnohem více starostlivě o sebe než o lidi, kterým sloužíte. Vaše církev se až příliš snadno stane takovou osobou, která mluví pouze o sobě.

Za druhé, skončíte tím, že své publikum ignorujete. Řešit jejich potřeby, mluvit o jejich výzvách a dosahovat jich je něco, na co jen zřídka nebo nikdy nepomyslíte.

Zatřetí, vaše zprávy se stanou předvídatelnými a nudnými. Pokud vždy vedete neděli nebo ji ošidíte, chybí vám široká škála konverzací, spojení a příležitostí, jak lidi skutečně zaujmout.

Jak řekla Nona Jonesová, rozhodli jste se pro sociální média spíše než pro sociální službu.

Vidět svou online přítomnost jako jednoduchý způsob, jak poprvé nebo po tisící nasměrovat lidi do vaší budovy, je špatná strategie. Klikněte na Tweet

Jakmile tyto tři mýty začnou umírat, může církev začít pokračovat v další a vzrušující kapitole služby, která je před námi. Takový, který zahrnuje oslovení mnohem více lidí.

podobné příspěvky

Leave a Reply